Wielkie zmiany w Wiśle Kraków. Klub został bez prezesa

Władysław Nowak zrezygnował z funkcji prezesa Wisły Kraków, o czym klub poinformował w krótkim komunikacie. To prawdopodobnie nie koniec zmian w krakowskim klubie, którego działania determinuje sytuacja finansowa.

Władysław Nowak funkcję prezesa Wisły Kraków pełnił od sierpnia i po niespełna czterech miesiącach złożył rezygnację. Media informują, że to początek dużych zmian w zarządzie klubu, który znajduje się w złej sytuacji finansowej. Jeden ze współwłaścicieli Tomasz Jażdzyński jeszcze w środę ma ogłosić nowe porządki w Wiśle.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski trenuje przed meczem z Arabią Saudyjską

Władysław Nowak rezygnuje i odchodzi z Wisły Kraków. To początek zmian w klubie

- Listopad przynosi zmiany w Zarządzie TS Wisła Kraków SA. Prezesem Klubu przestał być Władysław Nowak, który złożył oświadczenie o rezygnacji ze sprawowanej funkcji. Informacje o kształcie nowego Zarządu podamy w najbliższym czasie w osobnym komunikacie. Prezesowi Władysławowi Nowakowi dziękujemy za pracę w Wiśle Kraków i życzymy powodzenia w realizacji wyznaczonych celów! - czytamy w krótkim komunikacie klubu, podanym w środę 23 listopada.

Jak informuje "Gazeta Krakowska" kolejne zmiany w Wiśle mają zostać ogłoszone o godzinie 16:00, kiedy to jeden z akcjonariuszy Tomasz Jażdzyński spotka się z mediami na konferencji prasowej. Prawdopodobnie akcje Jażdzyńskiego przejmie Jarosław Królewski, który będzie posiadał 53 procent udziałów w klubie, co da mu możliwość samodzielnego podejmowania decyzji. Królewski niedawno pożyczał Wiśle Kraków 2 miliony złotych i rezygnował z funkcji prezesa Rady Nadzorczej, ale już tydzień później prawdopodobnie powróci do klubu. 

Na taki ruch Wisła Kraków decyduje się prawdopodobnie z powodu natychmiastowej potrzeby podreperowania finansów klubu. Jarosław Królewski, będący prezesem i założycielem firmy technologicznej Synerise, miałby być dla Wisły gwarantem poprawy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.