Jarosław Królewski odpowiada na atak Zbigniewa Bońka. Nokaut

Zbigniew Boniek na Twitterze nazwał współwłaściciela Wisły Kraków, Jarosława Królewskiego, "trampkarzem, który chciał uczyć wszystkich nie mając żadnej wiedzy". "Trzeba faktycznie ją mieć - w tym, jak poruszać się w tym syfie, który latami w strukturach i wśród baronów piłki hodowaliście" - odpowiedział Królewski.

We wtorek Królewski sam zorganizował spotkanie, w którym opowiadał o sytuacji Wisły i odpowiadał na pytania kibiców. Zapowiadał to, jako swego rodzaju "spowiedź" z tego, co udało, a czego nie udało się Wiśle zrobić. Współwłaściciel klubu, który sam też zorganizował internetową transmisję dla fanów, zapowiedział rychłe, formalne rozstanie z klubem.

Zobacz wideo Oto przyszły bramkarz reprezentacji Polski. "Ma charakter, poczucie własnej wartości"

- Jest to spotkanie, które może być moim ostatnim w roli właściciela Wisła Kraków – powiedział na początku spotkania. - Nie zbudowaliśmy DNA Wisły. Nie zbudowaliśmy tego, by była jakaś. Stworzyliśmy nijaki klub. Podpisywałem się pod wszystkim, również o tym, to co było złem. Uważam, że układ, w którym Wisła nie ma jednego lidera i właściciela dominującego pod kątem finansowym, nie będzie funkcjonować dobrze. Klub potrzebuje mocnego lidera, co będzie widoczne w akcjonariacie spółki. I będzie odpowiedzialny za całą Wisłę, w tym dział sportowy – przyznał szczerze Królewski. I zdradził, że w sezonie, w którym Wisła spadła ekstraklasy klub miał jeden z najwyższych budżetów w swojej historii.

Królewski skontrował Bońka na Twitterze

Na briefing Królewskiego zareagował na Twitterze Zbigniew Boniek. Zgryźliwie skomentował całą przygodę Królewskiego w Wiśle. "Trampkarz, chciał uczyć wszystkich nie mając żadnej wiedzy. Dołączy do grona tych, co byli, krzyczeli, uczyli wszystkich i potem szybko zniknęli" – napisał były prezes PZPN-u.

Kilka godzin później doczekał się kontry od Królewskiego. "Eh, a jeszcze dosłownie chwile temu przez Twittera proponował mi Pan założenie sklepu internetowego z okularami… :) co do wiedzy trzeba faktycznie ją mieć - w tym, jak poruszać się w tym syfie, który latami w strukturach i wśród baronów piłki hodowaliście… ale do tego wrócę" – odpowiedział współwłaściciel "Białej Gwiazdy".

Sytuacja Wisły jest bardzo trudna. Klub zmaga się z problemami finansowymi po spadku z ekstraklasy. I na ten moment niewiele wskazuje na to, że wróci do niej po jednym sezonie spędzonym w I lidze. Aktualnie Wisła zajmuje dopiero 10. miejsce i ma aż 10 punktów straty do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem. Do strefy barażowej traci cztery punkty.

Więcej o:
Copyright © Agora SA