13 miesięcy i koniec. Klamka zapadła. "Klub skorzystał"

Ryszard Tarasiewicz po 13 miesiącach pracy odchodzi z Arki Gdynia. - Klub skorzystał z zapisów umowy i tym samym zakończył współpracę z dotychczasowym pierwszym trenerem - czytamy na oficjalnej stronie pierwszoligowca.

Ostatnim meczem Ryszarda Tarasiewicza w roli trenera Arki Gdynia był sobotni remis 2:2 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Szkoleniowiec opuszcza drużynę na 6. miejscu w tabeli I ligi, ze stratą 6. punktów do miejsca gwarantującego bezpośredni awans.

Zobacz wideo Jak bardzo zaskoczył Michniewicz? "Wprowadził nas wszystkich nieco w maliny"

Ryszard Tarasiewicz odchodzi z Arki Gdynia. " Życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej"

Ryszard Tarasiewicz trenerem Arki Gdynia został 19 października 2021 roku, zastępując Dariusza Marca. Poprzedni sezon I ligi zespół zakończył na miejscu gwarantującym udział w barażach o Ekstraklasę, ale odpadł już w półfinale, gdzie przegrał z Chrobrym Głogów 0:2. Władze klubu postanowiły zatrzymać szkoleniowca na sezon 22/23, ale już po rundzie jesiennej ogłaszają zakończenie współpracy.

- Po blisko 13 miesiącach Arka Gdynia żegna się z Ryszardem Tarasiewiczem. Klub skorzystał z zapisów umowy i tym samym zakończył współpracę z dotychczasowym pierwszym trenerem. Trenerowi dziękujemy za czas spędzony w Arce i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej! - czytamy w komunikacie klubu.

Klub na razie nie ogłosił nazwiska następnego szkoleniowca. Arka następny mecz ligowy rozegra z Zagłębiem Sosnowiec w terminie 11-12 lutego. Dziennik Bałtycki w roli potencjalnych następców Tarasiewicza wskazuje Leszka Ojrzyńskiego i Przemysława Cecherza. 

Ryszard Tarasiewicz poprowadził Arkę w 44. meczach, w których średnia punktów wyniosła 1,70. Co ciekawe, szkoleniowiec tylko dwa razy w karierze zdobywał z klubami więcej punktów. Pierwszy raz, kiedy w 8. meczach prowadził Jagiellonię Białystok, średnia wyniosła 2,38 punktu na mecz, a drugi raz podczas 8. meczów w roli szkoleniowca Pogoni Szczecin, kiedy zdobywał 2,00 punktu na mecz. Najwięcej meczów w roli trenera Tarasiewicz spędził w GKS-ie Tychy, za którego sterami spędził 79. meczów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA