Niespodzianka w Fortuna 1. Lidze. Lider nie dał ekipie z końcówki tabeli

Ruch Chorzów potrzebował błędu piłkarzy Resovii, rzutu karnego i gry w przewadze, by wywalczyć remis w starciu z drużyną ze strefy spadkowej Fortuna 1. Ligi. Zawodnicy Jarosława Skrobacza przegrywali od 9. minuty. W pozostałych spotkaniach zaplecza ekstraklasy także nie zabrakło emocji.

Ruch Chorzów był blisko sensacji w I lidze. Drużyna, która prowadzi w tabeli, mierzyła się z zajmującą 16. miejsce Resovią Rzeszów. Tylko dwie drużyny prezentowały się dotychczas gorzej do rywali lidera. Były to Odra Opole i Sandecja Nowy Sącz. Obie drużyny mają na koncie kolejno 11 i 9 punktów.

Ruch Chorzów mógł przegrać. Uratował karny i czerwona kartka

Wynik meczu już w dziewiątej minucie otworzył Pedro Vieira po ładnej indywidualnej akcji. Napastnik po otrzymaniu prostopadłego podania, w efektowny sposób minął bramkarza i wpakował futbolówkę do pustej bramki. Całą akcję możecie obejrzeć na nagraniu poniżej:

Ataki z jednej i drugiej strony nie potrafiły się zazębić. Duża w tym wina piłkarzy Ruchu, którzy nie potrafili w zdecydowany sposób wytworzyć sobie przewagi. Wszystko zmieniło się, gdy w 64 minucie zawodnik Resovii Daniel Morys nieodpowiedzialnie zachował się w swoim polu karnym, otrzymując za to drugi żółty kartonik w tym spotkaniu. Po opuszczeniu przez niego boiska Paweł Szczepan wykorzystał podyktowaną jedenastkę. Pomimo paru prób żadnej ze stron nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, a mecz zakończył się podziałem punktów (1:1).

W pozostałych sobotnich spotkaniach padły następujące wyniki:

GKS Katowice grający z dziesiątkę po czerwonej kartce Jakuba Araka z 79 minuty spotkania, zdołał na własnym stadionie wygrać 1:0 z Chrobrym Głogów.

Podbeskidzie pokonało Górnika Łęczna (1:0), dzięki czemu przynajmniej do niedzieli pozostanie na piątym miejscu w tabeli.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei w piątkowych meczach Fortuna 1. Ligi Sandecja Nowy Sącz wygrała 2:1 z Chojniczanką Chojnice, a mająca nowego trenera w postaci Radosława Sobolewskiego Wisła Kraków zremisowała 2:2 z ŁKS-em.