Zmiany w sztabie Wisły Kraków. Pierwsi poszkodowani po odejściu Brzęczka

Wisła Kraków opublikowała komunikat, w którym poinformowała o kolejnych zmianach w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu. Asystentem Radosława Sobolewskiego będzie Kazimierz Kmiecik, a z klubem pożegnali się byli współpracownicy Jerzego Brzęczka.

Odejście Jerzego Brzęczka z Wisły Kraków stało się faktem. Po spadku z Ekstraklasy i dobrym początku sezonu na poziomie I Ligi, krakowski zespół nie był w stanie wygrać ani jednego z ostatnich pięciu ligowych meczów, przez co spadł na dziewiąte miejsce w tabeli i ma zaledwie sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz wideo To będzie napędzać w Wiśle kolejne problemy. Zmiana trenera nie wystarczy

Zmiany w sztabie Wisły Kraków. Nowe porządki Radosława Sobolewskiego

Zaraz po ogłoszeniu informacji o odejściu Brzęczka zaczęły się pojawiać spekulacje, że jego miejsce najpewniej zajmie Radosław Sobolewski, dla którego byłby to powrót do pracy w roli pierwszego menedżera po półtorarocznej przerwie. W poniedziałek Wisła Kraków oficjalnie potwierdziła te doniesienia.

Klub ogłosił także, jak będzie wyglądał sztab trenerski nowego menedżera. Z Wisły odeszli Tomasz Mazurkiewicz i psycholog Damian Salwin, którzy współpracowali z Jerzym Brzęczkiem. W klubie zostali z kolei Kazimierz Kmiecik, który będzie asystentem Sobolewskiego, Artur Łaciak (trener bramkarzy), Leszek Dyja (przygotowanie fizyczne), a także Michał Siwierski (analityk) przy wsparciu Krzysztofa Siłki.

Wisła dodała w komunikacie, że do obsadzenia pozostało już tylko jedno stanowisko. "Aktualny kształt sztabu wzmocniony zostanie przez dodatkowego asystenta głównego trenera" - czytamy w ogłoszeniu.

W przeszłości Radosław Sobolewski pełnił już rolę trenera Wisły Kraków. Pod koniec 2017 roku wygrał w derbach 4:1 z Cracovią, a kilka dni później przegrał 1:2 z Zagłębiem Lubin. Od początku stycznia 2018 roku jego miejsce zajął Joan Carrillo.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Poza pracą w Wiśle Kraków, Sobolewski był także trenerem Wisły Płock - od sierpnia 2019 roku do kwietnia 2021 roku. W tym czasie poprowadził drużynę "Nafciarzy" w 62 spotkaniach, z których 22 wygrał, 15 zremisował, a 25 przegrał.

Więcej o:
Copyright © Agora SA