Wyścig żółwi w I lidze. Szokująca kolejka. Niemoc górnej "połówki"

Za nami szokująca kolejka I ligi. W 11. serii spotkań żadna drużyna z pierwszej połowy tabeli nie zdołała wygrać swojego meczu. W niedzielę szansę na to zmarnował ŁKS Łódź, który jedynie zremisował na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1.

To była przedziwna kolejka w I Lidze. Zaczęła się nietypowo, bo już w czwartek wyjazdowym zwycięstwem Stali Rzeszów nad Sandecją Nowy Sącz 1:0. Później z kolei obserwowaliśmy totalną niemoc klubów z pierwszej połowy tabeli - żaden z nich nie zdołał wygrać swojego meczu w tej serii gier.

Niebywała niemoc czołówki w I lidze. Nikt nie potrafił wygrać meczu

Najpierw Arka Gdynia przegrała z Chrobrym Głogów 3:4, choć do 75. minuty prowadziła 3:1, potem w najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki Wisła Kraków nie wygrała czwartego kolejnego spotkania i tylko zremisowała z prowadzącym Ruchem Chorzów 1:1. W sobotę zremisowały Bruk-Bet Termalica Nieciecza (2:2 z Górnikiem Łęczna), a także GKS Katowice z GKS Tychy (1:1). Z kolei Puszcza Niepołomice nawet przegrała na wyjeździe z Resovią 1:2.

W niedzielę swoje mecze rozegrały jeszcze czwarty przed tą kolejką ŁKS Łódź i dziewiąte Zagłębie Sosnowiec. Łodzianie długo prowadzili na wyjeździe z Podbeskidziem 1:0 po golu samobójczym Julio Rodrigueza, ale w ostatnim kwadransie do wyrównania doprowadził Joan Roman.

Zagłębie z kolei grało u siebie z Chojniczanką Chojnice i to ono musiało przez ponad 45 minut odrabiać straty, gdyż przegrywało po trafieniu Tomasza Mikołajczaka z 19. minuty. Gola na 1:1 dla sosnowiczan strzelił jednak w drugiej połowie Maksymilian Banaszewski.

W tabeli I ligi wciąż prowadzi Ruch Chorzów, który w 11 kolejkach przegrał tylko raz i zgromadził 22 punkty. Tuż za jego plecami po 20 punktów mają Arka Gdynia, ŁKS Łódź i Puszcza Niepołomice. Kolejne miejsca zajmują cztery drużyny z 17 punktami, w tym m.in. spadkowicze - Wisła Kraków oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Wyniki 11. kolejki I Ligi:

• Sandecja Nowy Sącz - Stal Rzeszów 0:1 (Michalik 74')
  • Arka Gdynia - Chrobry Głogów 3:4 (Czubak 22', Haydary 36', Marcjanik 49 - Machaj 29', Steblecki 76', 81', Jóźwiak 90')
  • Wisła Kraków - Ruch Chorzów 1:1 (Fernandez 27'-k. - Szczepan 59')
  • GKS Katowice - GKS Tychy 1:1 (Błąd 13' - Czyżycki 6')
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Łęczna 2:2 (Poznar 56', 72' - Gąska 33'-k., Krykun 37')
  • Resovia - Puszcza Niepołomice 2:1 (Wasiluk 23'-k., Krasa 60' - Siemaszko 90')
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała - ŁKS Łódź 1:1 (J. Roman 77' - Rodriguez-sam. 36')
  • Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 1:1 (Banaszewski 66' - Mikołajczak 19')
  • Odra Opole - Skra Częstochowa 1:0 (Kamiński 84')