Ruch Chorzów i Wisła Kraków nie mają sobie równych w I lidze. Szansa na rekord

Wisła Kraków i Ruch Chorzów to dwie największe marki w I lidze. Pierwsi spadli z Ekstraklasy, drudzy awansowali z drugiej ligi. Oba zespoły przyciągają przed telewizory najwięcej widzów, a dziś zagrają przeciwko sobie.

Mecz pomiędzy Wisłą Kraków a Ruchem Chorzów zapowiada się na jeden z największych hitów piłkarskiego weekendu w Polsce. Oba zespoły przyciągają przed telewizory ogromne rzesze kibiców. Najwyższą oglądalność meczu w I lidze miał to tej pory mecz Wisły z GKS-em Katowice. Przed odbiornikami śledziło go w szczycie ponad 225 tys. telewidzów.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Wysoka oglądalność I ligi. Królują Wisła Kraków i Ruch Chorzów

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy i stała się największą marką w I lidze. Oprócz niej najbardziej uznanym zespołem, na drugim poziomie rozgrywkowym, jest Ruch Chorzów, który awansował do pierwszej ligi po wygranej 4:0 w barażu z Motorem Lublin. Jak podaje sportowa Interia, oba zespoły dominują ligę pod względem oglądalności spotkań. Najchętniej oglądany był wspomniany mecz Wisły z GKS-em, a na drugim miejscu znalazło się spotkanie Ruchu z Zagłębiem Sosnowiec. Średnia liczba widzów wyniosła 113. tysięcy, a w szczycie mecz śledziło 186. tysięcy widzów.

Tylko dwa mecze bez Wisły i Ruchu w czołówce oglądalności I ligi

Wisła i Ruch rozsiadły się w pierwszej dziesiątce najczęściej oglądanych spotkań. Tylko dwa mecze bez udziału drużyn mogły liczyć na czołowe lokaty. Chodzi o transmisję potyczek pomiędzy Stalą Rzeszów i ŁKSem Łódź (średnio 81,4 tysiąca widzów, w szczycie 123 tys.) i Podbeskidzia Bielsko-Biała z GKSem Katowice (średnio 75, tys. widzów, w szczycie 161. tys.). 

Na dziesięć najchętniej oglądanych spotkań Wisła i Ruch zagrały aż w ośmiu, po cztery na drużynę. Biorąc pod uwagę, że do tej pory rozegrano 10. ligowych kolejek, wynik jest imponujący. Według danych podawanych przez Interię wszystkie mecze zespołu z Krakowa znalazły się w piętnastu z najwyższą oglądalnością. Pełne zestawienie najchętniej oglądanych meczów I ligi:

  1. Wisła Kraków - GKS Katowice (średnia widzów: 137 tys., najwyższa ilość widzów: 226 tys.)
  2. Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec (113. - 186 tys.)
  3. Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice (96. - 162 tys.)
  4. Podbeskidzie - Ruch Chorzów (95,5. - 153 tys.)
  5. Ruch Chorzów - Skra Częstochowa (88. - 146 tys.)
  6. Stal Rzeszów - Ruch Chorzów (82. - 131 tys.)
  7. Wisła - Sandecja (81,8. - 146 tys.)
  8. Stal Rzeszów - ŁKS (81,4. - 123 tys.)
  9. Odra Opole - Wisła Kraków (80. - 137 tys.)
  10. Podbeskidzie - GKS Katowice (75. - 161 tys.)

Więcej informacji sportowych na Gazeta.pl

Już dziś, 16 września o godzinie 20:30 Wisła podejmie Ruch na swoim stadionie. Poza możliwym rekordem frekwencyjnym można liczyć także na najwyższą oglądalność w tym sezonie I ligi. Mecz można będzie obejrzeć w Polsacie Sport Extra i w Polsat Box.

Więcej o:
Copyright © Agora SA