I liga. Wielka wpadka Wisły Kraków. Znamy nowego lidera [Tabela]

Za nami dziewiąta kolejka I ligi. Po tej serii spotkań byliśmy świadkami przetasowań w czołówce tabeli. Najwięcej uwagi przykuwa spadek Wisły Kraków o kilka pozycji. Poznaliśmy także nowego lidera.

W minionej kolejce I ligi kibice byli świadkami emocjonujących meczów i przetasowań w czołówce. Wisła Kraków nieoczekiwanie straciła fotel lidera po spotkaniu z Puszczą Niepołomice. Pomimo że drużyna Jerzego Brzęczka już w trzeciej minucie objęła prowadzenie, nie zdołała dowieźć korzystnego wyniku do końca i ostatecznie przegrała 2:3. Porażka w tym meczu oraz wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że krakowski klub znalazł się na piątym miejscu.

Nowy lider I ligi. ŁKS Łódź wskakuje na drugie miejsce w tabeli

Nowym liderem I ligi został Ruch Chorzów. Beniaminek zmierzył się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. W niedzielnym meczu przez długi czas działo się stosunkowo niewiele, a na zwycięską bramkę dla Ruchu trzeba było czekać do 68. minuty gry, gdy prawą stroną przedarł się Mikołaj Kwietniewski, a po jego zagraniu Daniel Szczepan poradził sobie z obrońcą Podbeskidzia i płaskim strzałem pokonał Matveia Igonena.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Swoje spotkanie wygrał także inny zespół z czołówki - Arka Gdynia. Drużyna prowadzona przez Ryszarda Tarasiewicza rozegrała kapitalne zawody i nie dała najmniejszych szans GKS-owi Tychy. Po 30 minutach prowadziła aż 3:0. Świetny występ zaliczył wypożyczony z Lechii Omran Haydary, który strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Ostatecznie zespół z Gdyni wygrał ten mecz aż 5:0.

Lewandowski i Dembele"Hołd" dla Lewandowskiego. Dembele zachwycony polskim napastnikiem

Wiceliderem tabeli został z kolei ŁKS Łódź. W poniedziałek Ekipa Kazimierza Moskala podejmowała na własnym stadionie Górnika Łęczna. Gospodarze w najlepszy możliwy sposób rozpoczęli tę rywalizację i objęli prowadzenie już ósmej minucie. Gola strzelił Pirulo. Zaledwie 120 sekund Łukasz Szramowski po podaniu od Daniela Dziwniela wyrównał stan rywalizacji. Goście nie cieszyli się długo z remisu, ponieważ już w 17. kolejną bramkę zdobył ŁKS Łódź. Tym razem piłkę do siatki wpakował Mateusz Kowalczyk. Druga połowa meczu przyniosła równie wiele emocji. Tuż po rozpoczęciu gry gola na 2:2 strzelił Dawid Tkacz. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, dla gospodarzy został podyktowany rzut karny. Do piłki podszedł Pirulo i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali, tym samym zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 3:2. W innym poniedziałkowym meczu GKS Katowice pokonał 1:0 Odrę Opole.

• ŁKS Łódź - Górnik Łęczna 3:2

Ruch Chorzów przewodzi w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Tyle samo punktów, ale gorszy bilans bramkowy ma drugi ŁKS Łódź. Podium zamyka Arka Gdynia (17 pkt). Na pozostałych miejscach, gwarantujących grę w play-offach, znajdują się Puszcza Niepołomice (17 pkt), Wisła Kraków (16 pkt) i Termalica Bruk-Bet Nieciecza (15 pkt). Miejsca w strefie spadkowej zajmują z kolei Górnik Łęczna, Sandecja Nowy Sącz (po 6 pkt) oraz Resovia Rzeszów (4 pkt).

Julian Nagelsmann i Robert LewandowskiNiemcy wskazują, kogo brakuje Bayernowi. Tak, Roberta Lewandowskiego