Oficjalnie: Podbeskidzie Bielsko-Biała zwolniło trenera. Zaskakujący następca?

Mirosław Smyła nie będzie już pełnił funkcji trenera Podbeskidzie Bielsko-Biała - poinformowano na oficjalnej stronie klubu. Wiele wskazuje, że nowym szkoleniowcem może zostać ceniony z pracy z Radomiaka Dariusz Banasik.

We wtorek Podbeskidzie Bielsko-Biała sensacyjnie przegrało 1:2 z Lechią Zielona Góra w 1/32 finału Pucharu Polski. W weekend klub przegrał natomiast aż 0:5 ze Stalą Rzeszów w I lidze i zajmuje siódme miejsce. Rozczarowujące wyniki w ostatnich dniach zadecydowały o zwolnieniu Mirosława Smyły ze stanowiska trenera klubu. 

Zobacz wideo Mueller błyskawicznie reaguje na losowanie LM i wysyła wiadomość do Lewandowskiego. "Panie Lewangoalski"

Podbeskidzie Bielsko-Biała zmienia trenera. Następcą może zostać Dariusz Banasik

Smyła pracował z zespołem zaledwie od kwietnia tego roku. Podbeskidzie prowadził w 14 meczach, z których wygrał sześć i jeden zremisował, a aż siedem przegrał. Wraz ze Smyłą wypowiedzenia otrzymali pozostali członkowie sztabu szkoleniowego, a ostatecznie o ich przyszłości zdecyduje nowy szkoleniowiec. "Do momentu zakontraktowania nowego trenera, obowiązki te pełnił będzie dotychczasowy asystent Dariusz Kołodziej" - czytamy w oficjalnym komunikacie. 

Szymon Janczyk z Weszło.com przekazał, że blisko przejęcia Podbeskidzia Bielsko-Biała jest były trener Radomiaka Dariusz Banasik. "Właśnie zakończyło się spotkanie trenera Banasika z działaczami Radomiaka. Jest szansa, że dogadają się w kwestii odejścia" - czytamy na Twitterze. 

Więcej o: