14-krotny mistrz Polski się odradza. Jest liderem. Kierunek ekstraklasa

Ruch Chorzów się nie zatrzymuje. Drużyna Jarosława Skrobacza pokonała 3:2 Stal Rzeszów i została liderem 1 Ligi.

W ostatnim spotkaniu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi Stal Rzeszów mierzyła się z Ruchem Chorzów. Gospodarze objęli prowadzenie już w 5. minucie, gdy 22-letni Wiktor Kłos wykorzystał zagranie Andreja Prokicia. Ruch doprowadził do remisu za sprawą Łukasza Monety, a tuż przed przerwą chorzowianie prowadzili 2:1 po trafieniu głową Artura Pląskowskiego, któremu dośrodkował Moneta.

Pięć minut po zmianie strony znowu był remis. Gola strzelił Dawid Olejarka, który popisał się mocnym strzałem. Ale trzy punkty ostatecznie zgarnął Ruch, dzięki trafieniu Konrada Kasolika. Stoper wykorzystał błąd bramkarza, bo Wiktor Kaczorowski minął się z piłką. Choć to Ruch wygrał, to lepsze wrażenie zrobili gracze Stali, którzy dominowali przez większość meczu. Ruch po prostu był zabójczo skuteczny.

Dla Ruchu to już trzecia wygrana w tym sezonie. Po czterech kolejkach 14-krotny mistrz Polski ma na koncie 10 punktów i są liderami zaplecza ekstraklasy.

Wiceliderem jest Wisła Kraków, która także ma tyle samo punktów. Kilka dni temu "Biała Gwiazda" wygrała na wyjeździe z Odrą Opole 1:0 po samobójczym golu Łukasza Kędziory. Wisła nadal nie straciła jeszcze gola.

Na podium 1 Ligi jest także Podbeskidzie, które zaczęło sezon od porażki, ale później wygrało trzy mecze z rzędu. W niedziele rozbiło 4:1 GKS Tychy.

Wyniki 4. kolejki 1 Ligi:

• Puszcza 3:2 Chojniczanka (Klisiewicz 38., 80., 84. - Mikołajczak 7., Grolik 92.,)
  • Skra Częstochowa 0:2 Bruk-Bet (Biedrzycki 15., Karasek 66.)
  • GKS Tychy 1:4 Podbeskidzie (Czyżycki 45. - Bernard 12., Jodłowiec 52., Biliński 68., Sitek 90+11)
  • Chrobry Głogów 2:3 ŁKS Łódź (Bochnak 51., 90+1 - Pirulo 10., 15., Kowalczyk 76.)
  • GKS Katowice 3:1 Zagłębie Sosnowiec (Szedzik 30., 46., Urynowicz 67. - Sobczak 65.)
  • Górnik Łęczna 1:1 Resovia Rzeszów (Szramowski 49. - Garcia 45.)
  • Odra Opole 0:1 Wisła Kraków (Kędziora 47. - samobój)
  • Arka Gdynia 1:1 Sandecja Nowy Sącz (Czubak 14. - Marcjanik 90. - samobój)