Nowy prezes Wisły Kraków przemówił po raz pierwszy

Wisła Kraków ma nowego prezesa. Został nim Władysław Nowak. Po kilku dniach od ogłoszenia zmiany w zarządzie, nowy działacz przemówił po raz pierwszy i zwrócił się do sympatyków klubu. - Z tego miejsca gorąco proszę o czas i wyrozumiałość - podkreślał Nowak na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Wisła Kraków zakończyła zmagania minionego sezonu na 16 miejscu i spadła z ekstraklasy. To spowodowało lawinę zmian nie tylko w kadrze drużyny, ale również w jej zarządzie. Przed kilkoma dniami z klubem oficjalnie pożegnali się prezes Dawid Błaszczykowski oraz wiceprezes Maciej Bałaziński. Z kolei nowym prezesem krakowskiego klubu od 1 sierpnia został Władysław Nowak.

Zobacz wideo Robert Lewandowski może wymusić zmianę numeru w Barcelonie. "Zamąci" [Sport.pl LIVE]

Nowy prezes Wisły Kraków zwrócił się do kibiców. Sympatycy klubu odpowiedzieli

Nowy zarządca nie miał w przeszłości wiele wspólnego z piłką nożną. Jest współwłaścicielem spółki Nowak-Mosty Sp. z o.o., która od trzech lat wspiera finansowo Wisłę Kraków. Jednak teraz biznesmen zamierza ograniczyć działania w branży budowlanej i skupić się przede wszystkim na jak najszybszym powrocie krakowskiego zespołu do ekstraklasy. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Michał HelikLech celuje w transferowy rekord ekstraklasy. Reprezentant Polski ma lepsze opcje

Jak dotąd o nowym prezesie nie wiele było wiadomo. On sam także nie udzielał się publicznie. Nie zorganizował nawet konferencji prasowej, na której przedstawiłby się kibicom. Zrobił to dopiero w środę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na profilu krakowskiego klubu pojawił się 30-sekundowy filmik z udziałem Nowaka.

- Drodzy kibice i sympatycy Wisły Kraków. Nazywam się Władysław Nowak i od 1 sierpnia jestem prezesem zarządu Wisły Kraków. To dla mnie olbrzymi zaszczyt, ale i wielka odpowiedzialność. Dlatego z tego miejsca gorąco proszę o czas i wyrozumiałość. W pierwszej kolejności pragnę skupić się na pracy, w której wasze wsparcie jest nieocenione. Jestem dumny z bycia częścią tak wspaniałej społeczności. Do zobaczenia przy R22 - mówił. 

Na te słowa entuzjastycznie zareagowali kibice. Sympatycy klubu mają nadzieje, że nowy działacz pomoże zespołowi powrócić do ekstraklasy. Aktualnie Wisła znajduje się na trzecim miejscu w tabeli Fortuna 1.liga z siedmioma punktami na koncie. Na taki wynik składają się dwa triumfy - z Resovią Rzeszów 2:0 oraz Arką Gdynia 1:0 - i bezbramkowy remis z Sandecją Nowy Sącz.

Artur Boruc (w środku) podczas meczu Legia Warszawa - Celtic Glasgow. To ostatni, pożegnalny mecz kończącego karierę bramkarza. Warszawa, 20 lipca 2022 r.Rewolucja w Legii Warszawa. Plan: pięć transferów. "Lista priorytetów"

Więcej o: