Ruch Chorzów sprawił niespodziankę w 1. lidze. Tylko lider ma komplet punktów

Puszcza Niepołomice jest jedyną drużyną, która ma komplet punktów po dwóch kolejkach I Ligi. W hicie kolejki szansy na taki status nie wykorzystały GKS Katowice i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, które zremisowały ze sobą 3:3. Na uwagę zasługuje też wyjazdowe zwycięstwo Ruchu Chorzów nad Chrobrym Głogów 2:0.

W piątek pierwsze zwycięstwo po spadku do I ligi odniosła Wisła Kraków, która zwyciężyła na wyjeździe Resovię 2:0. Gole dla drużyny Jerzego Brzęczka, która wygrała dopiero drugi mecz pod wodzą byłego selekcjonera reprezentacji Polski, strzelali Michał Żyro i Igor Łasicki.

Puszcza liderem po dwóch kolejkach, pierwsze zwycięstwo Ruchu

Wisła po dwóch kolejkach ma na swoim koncie cztery punkty i pokazuje, że może się liczyć w walce o bezpośredni awans do ekstraklasy. Tym bardziej, że w drugiej kolejce jej najgroźniejsi rywale, czyli Arka Gdynia i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, stracili cenne punkty. Arka tylko zremisowała na własnym stadionie z Zagłębiem Sosnowiec 0:0, z kolei Bruk-Bet Termalica w niedzielę uratowała remis w Katowicach, remisując z miejscowym GKS 3:3.

"Słonie" zaliczyły fatalny początek tego meczu. Po nieco ponad kwadransie przegrywały na Górnym Śląsku 0:2 po golach Arkadiusza Jędrycha (z karnego) i Adriana Błąda, a w dodatku od 7. minuty grały w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Nemanji Tekijaskiego. Spadkowicza z ekstraklasy do tlenu podłączył jednak Tomas Poznar, który najpierw w 34. minucie zdobył bramkę kontaktową, a następnie tuż po przerwie doprowadził do remisu 2:2.

I choć GKS znów wyszedł na prowadzenie za sprawą Marcina Urynowicza, tak mimo przewagi liczebnej nie potrafił dowieźć tej przewagi do ostatniego gwizdka - w doliczonym czasie gry wynik na 3:3 ustalił Daniel Pietraszkiewicz.

W sobotę pierwszą wygraną po powrocie do I ligi zaliczył Ruch Chorzów, który zwyciężył na wyjeździe Chrobrego Głogów 2:0 po trafieniach w ostatnim kwadransie Tomasza Wójtowicza i Artura Pląskowskiego. To tym większa niespodzianka, a nawet sensacja, bo w poprzednim sezonie Chrobry zagrał w finałach baraży o ekstraklasę (gdzie przegrał z Koroną Kielce 2:3 po golu w 119. minucie), choć w ekipie z Głogowa po sezonie doszło do sporych zmian (m.in. trener Ivan Djurdjević odszedł do Śląska Wrocław).

Jedyną drużyną z kompletem punktów po dwóch kolejkach jest z kolei Puszcza Niepołomice, która pokonała u siebie Stal Rzeszów 2:1. Choć to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie po golu Krzysztofa Danielewicza, tak trafienia Artura Siemaszki i Huberta Tomalskiego dały Puszczy drugie zwycięstwo i pozycję lidera 1. ligi. Tuż za nią w ligowej tabeli znajduje się aż siedem zespołów, które zgromadziły w dwóch pierwszych meczach po cztery punkty. Przypomnijmy: do ekstraklasy awansują dwa najlepsze zespoły, a ekipy z miejsc 3-6 zagrają w barażach o ostatnie, trzecie miejsce w najwyższej lidze.

Wyniki 2. kolejki I Ligi:

• Skra Częstochowa - Chojniczanka Chojnice 2:0 (Kozłowski 3', Hilbrycht 49')
  • Resovia - Wisła Kraków 0:2 (Żyro 18', Łasicki 79')
  • Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 0:0.
  • Chrobry Głogów - Ruch Chorzów 0:2 (Wójtowicz 75', Pląskowski 78')
  • Puszcza Niepołomice - Stal Rzeszów 2:1 (Siemaszko 42', Tomalski 54' - Danielewicz 22')
  • GKS Tychy - ŁKS Łódź 0:1 (Pirulo 61')
  • Górnik Łęczna - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (Turek 8' - Walski 6'-k.)
  • GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:3 (Jędrych 9'-k., Błąd 16', Urynowicz 53' - Poznar 34', 48', Pietraszkiewicz 90')
  • Odra Opole - Podbeskidzie Bielsko-Biała (poniedziałek, 18:00)