Wisła Kraków sprzedała więcej biletów na start I ligi niż na start Ekstraklasy

Wisła Kraków rozpoczyna rywalizację w I lidze od meczu z Sandecją Nowy Sącz. Klub informuje na stronie internetowej, że sprzedał już ponad 14 tysięcy biletów, co oznacza, że na trybunach pojawi się większa liczba kibiców, niż przy starcie poprzedniego sezonu Ekstraklasy.

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy po raz pierwszy od 26 lat. Degradacja do niższej klasy rozgrywkowej sprawiła, że musiało dojść do przebudowania kadry, przez co z Wisły odszedł m.in. Michal Frydrych, Serafin Szota czy Marko Poletanović. Poza tym klub porozumiał się z władzami Krakowa ws. dzierżawy stadionu i wyłączy z użytku trybunę gości. Wkrótce też stadion doczeka się modernizacji, która pochłonie aż 90 milionów złotych. Mimo spadku do I ligi kibice pozostają wierni Wiśle Kraków.

Zobacz wideo Wisła Kraków na spadku straciła nawet 20 mln złotych. Może ją czekać krach

Więcej kibiców na start I ligi, niż na start Ekstraklasy. "To dla nas naprawdę ważne"

Wisła Kraków informuje na swojej stronie internetowej, że sprzedała już 14095 biletów na mecz z Sandecją Nowy Sącz w pierwszej kolejce I ligi. To oznacza, że Wiśle brakuje 905 kibiców do pobicia rekordu frekwencji na starcie I ligi. Z kolei rekordową frekwencją w historii tych rozgrywek było 20987 kibiców na meczu Górnika Zabrze z GKS-em Katowice (1:0) w maju 2017 roku. Dla porównania, na meczu Wisły Kraków z Zagłębiem Lubin (3:0) w pierwszej kolejce Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 było 13668 kibiców.

Trener Jerzy Brzęczek cieszy się z tego, że tak wielu kibiców będzie dopingowało Wisłę Kraków na początku I ligi. - Jest to dla nas naprawdę ważne, ale pamiętamy o tym, że to 1 z 34 kroków, a my nie możemy podchodzić do tego w sposób, że starcie z Sandecją będzie decydujące. Wiem, że nasi fani myślą podobnie, bo wielokrotnie pokazywali już, że mają Wisłę w sercu i będą z nią zawsze - mówił Brzęczek na przedmeczowej konferencji prasowej.

Jerzy Brzęczek w inauguracyjnym meczu I ligi nie będzie mógł skorzystać z Jakuba Błaszczykowskiego, Zdenka Ondraska oraz Alana Urygi. - Kadra nie jest jeszcze zamknięta, a kwestią priorytetową na ten moment jest pozyskanie napastnika. Nie będziemy podejmować jednak żadnych pochopnych ruchów i ulegać presji - tłumaczył trener. Mecz Wisły Kraków z Sandecją Nowy Sącz rozpocznie się w sobotę 16 lipca o godzinie 17:30.

Więcej o: