Stadion Wisły Kraków do remontu. Pochłonie 90 milionów. Tak będzie wyglądać

Kibice Wisły Kraków długo czekali na dzień, w którym zostaną poinformowani o remoncie stadionu, na którym mecze rozgrywa ich drużyna. Obiekt noszący imię Henryka Remyana wkrótce doczeka się modernizacji. Ogłoszono już przetargi i zaprezentowano wizualizacje obiektu.

W 2023 roku w Krakowie odbędą się igrzyska europejskie. Jedną z aren tego wydarzenia, na której ma się odbyć m.in. ceremonia otwarcia, jest Stadion Miejski im. Henryka Reymana. Jest to obiekt, na którym swoje mecze rozgrywa drużyna Wisły Kraków.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Jerzy BrzęczekJerzy Brzęczek podbija serca piłkarzy Wisły. "Pracował z Lewandowskim"

W związku z organizowaną imprezą sporo mówiło się o remoncie obiektu, który do użytku w całości został oddany w 2011 roku. Stadion od dłuższego czasu wzbudza kontrowersje. Zyskał opinię wyjątkowo mało funkcjonalnego, a kosztował grubo ponad 600 milionów złotych. Od dłuższego czasu potrzebował modernizacji, ale w budżecie miasta nie było na to środków. Po długich i trudnych negocjacjach udało się je pozyskać z budżetu centralnego. Na ten cel zostanie przeznaczone aż 90 milionów złotych.

Stadion Wisły idzie do remontu. W końcu przestanie straszyć

Wyremontowana zostanie zwłaszcza zewnętrzna część stadionu. Obiekt doczeka się m.in. oszklenia, aby w oczy nie raził surowy beton. Na elewacji pojawią się również białe obudowy liniowe, które też przykryją betonową konstrukcję. Na trybunach za bramkami znajdą się natomiast ekrany LED. Zapowiedziano również renowację wszystkich elementów stalowych. Zamontowane zostanie oświetlenie otoczenia i dachu. Ten również ma zostać naprawiony. Lata temu okazało się, że pochylone daszki nad trybunami stanowią zagrożenie i mogą spaść na kibiców. Zostały usunięte, ale teraz mają zostać przywrócone.  

6Mecz pilki noznej Wisla Krakw - Jagiellonia BialystokNiewypał transferowy odejdzie z Wisły Kraków? Brzęczek ma plan

Remont będzie dotyczył również wnętrza obiektu. Przede wszystkim wyremontowane mają zostać punkty gastronomiczne. Wymienione zostaną krzesełka na trybunach za bramkami. Zmodernizowane zostaną także inne pomieszczenia wspólne, sanitariaty oraz instalacje wewnętrzne takie jak np. ogrzewanie, wentylacja czy klimatyzacja. W końcu powstać mają również łączenia między trybunami, aby dało się swobodnie między nimi przemieszczać, co ma zwiększyć bezpieczeństwo.

Krakowski Zarząd Infrastruktury Sportowej, który zarządza obiektem, ogłosił już dwa przetargi na remont stadionu. Przedstawiono również wizualizacje, jak obiekt ma wyglądać po remoncie.

Więcej o: