W Polsce powstaje nowy stadion. Rośnie jak na drożdżach

Sandecja Nowy Sącz ma doczekać się w połowie przyszłego roku nowego stadionu. Prace idą sprawnie, a wykonawca zapewnia, że jeszcze w tym roku obiekt nabierze ostatecznych kształtów.

Sandecja Nowy Sącz od przyszłego roku będzie miała nowy stadion. Po starym obiekcie drużyny z I Ligi, czyli stadionie im. ojca Władysława Augustynka, nie ma już żadnego śladu, a prace nad nową inwestycją postępują. Jak poinformował wykonawca, wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, a do końca roku nowy stadion ma nabrać kształtów. Informacje na ten temat przekazał portal Gol24.

Zobacz wideo Smuda podsunął pomysł Peszcze. A ten już działa. Zebrał kapitalną ekipę

Nowy stadion Sandecji Nowy Sącz w przyszłym roku. Prace idą w zadowalającym tempie

Inwestycja w Nowym Sączu ma wynieść łącznie około 75 milionów złotych. Nowy obiekt przy ulicy Kilińskiego 47 ma pomieścić 8111 kibiców. Jak informuje portal Gol24 prace budowlane przebiegają zgodnie z planem. Zapewnił też o tym prezes wykonawcy, sądeckiej Grupy Blackbird, Jan Kos. - Prace odbywają się zgodnie z naszym harmonogramem. W tym momencie realizujemy trybunę B, do końca czerwca zostanie zrealizowany parking od strony ul. Krańcowej. Następnie będziemy przystępować do budowy budynku A - powiedział prezes.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W czerwcu rozebrany został ostatni element poprzedniego obiektu. Mowa o trybunie, gdzie mieściły się między innymi miejsca dla VIP-ów, dziennikarzy czy szatnie piłkarskie. Teraz zawodnikom i kibicom pozostaje już tylko czekać na nowy stadion, który będzie prezentować się bardzo okazale. Póki co oczy zainteresowanych cieszy nowa murawa, co widać na poniższym wideo kanału "Odkryj atrakcje Małopolski Discover Małopolska" w serwisie YouTube.

 

Sandecja Nowy Sącz w poprzednim sezonie zakończyła rundę zasadniczą rozgrywek I Ligi na siódmym miejscu z dorobkiem 47 punktów. W 34 spotkaniach klub zanotował 12 zwycięstw, a 11-krotnie schodził z boiska przegrany lub musiał zadowolić się remisem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.