Korona - Chrobry o awans do Ekstraklasy. Kiedy finał baraży w I lidze?

Korona Kielce lub Chrobry Głogów - jedna z tych drużyn dopełni grono beniaminków w przyszłym sezonie Ekstraklasy. Korona może wrócić do Ekstraklasy po dwóch latach przerwy, natomiast zespół prowadzony przez Ivana Djurdjevicia może awansować po raz pierwszy w historii. Kiedy odbędzie się finał baraży?

Znamy już dwóch z trzech beniaminków w nowym sezonie Ekstraklasy. Bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce wywalczyła Miedź Legnica oraz Widzew Łódź. Zespół prowadzony przez Wojciecha Łobodzińskiego zagra w Ekstraklasie po trzech latach przerwy, natomiast Widzew wraca do ligowej elity po ośmiu latach. Za nami półfinały baraży pomiędzy drużynami, które zajęły miejsca 3-6 w rundzie zasadniczej.

I liga. Brutalna skuteczność Korony, sensacja w Gdyni

Pierwszym meczem półfinałowym w barażach o awans do Ekstraklasy było starcie Korony Kielce z Odrą Opole. Pojedynek został rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, ponieważ zespół prowadzony przez Leszka Ojrzyńskiego wykorzystał fatalne błędy Odry w obronie i strzelił trzy gole. Odra miała kilka okazji do zdobycia honorowej bramki, ale finalnie nie była w stanie pokonać Konrada Forenca. Korona tym samym zagra w finale baraży i zapewniła sobie możliwość gry na własnym stadionie.

Większość kibiców była przekonana, że Korona zagra z Arką Gdynia, ale Chrobry Głogów sprawił ogromną sensację i wygrał 2:0 po bramkach Dominika Piły i Mikołaja Lebedyńskiego. Kibice Arki byli wściekli po zakończeniu spotkania i żądali wyjaśnień od piłkarzy. "Do trybuny podszedł Marcus Vinicius da Silva i dzięki reakcji Brazylijczyka obyło się bez żenującego oddawania koszulek" - pisał Dominik Wardzichowski, dziennikarz Sport.pl.

Korona - Chrobry. Kiedy mecz o awans do Ekstraklasy?

Finał baraży pomiędzy Koroną Kielce a Chrobrym Głogów odbędzie się w niedzielę 29 maja o godzinie 20:45. Spotkanie odbędzie się na Suzuki Arenie w Kielcach z racji na wyższą pozycję Korony w tabeli I ligi po rundzie zasadniczej. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Polsacie Sport Extra.