Ruch Chorzów strzelił upragnionego gola w 118. minucie barażu [WIDEO]

Ruch Chorzów, 14-krotny mistrz Polski, ograł po dogrywce Radunię Stężyca 1:0 i jest już w finale baraży o 1. ligę.

Stal Rzeszów zdobyła 77 punktów w 34 kolejkach, dzięki czemu wygrała 2 Ligę eWinner i awansowała na zaplecze ekstraklasy. W nowym sezonie I Ligi pojawi się także Chojniczanka. A kto będzie trzecim zespołem? Tego dowiemy się po barażach.

W półfinałowym starciu barażowym Ruch Chorzów spotkał się z klubem Radunia Stężyca. Ruch marzy o tym, by tak jak Widzew Łódź (inny wielki klub, który spadł na dno) wrócić do ekstraklasy. Ale najpierw trzeba awansować na jej zaplecze, a Radunia Stężyca to jedyny klub, który w 2022 roku... ograł Rucha. W kwietniowym starciu drużyna z Pomorza wygrała dzięki bramce Jakuba Lizakowskiego. A co się działo w środowym półfinale baraży?

Po 90 minutach kibice mogli być zawiedzeni, bo nie zobaczyli ani jednego bramki. Dużo emocji przyniosła dopiero dogrywka. Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia Ruch miał w 111. minucie, gdy Daniel Szczepan dograł kapitalną piłkę do Tomasza Wojtowicza, ale 18-latek z najbliższej odległości trafił w słupek.

Kiedy wydawało się, że dojdzie do konkursu rzutów karnych, to najwyżej w polu karnym wyskoczył Szczepan i mierzoną główką pokonał bramkarza. To była jedyna bramka w tym meczu. 14-krotny mistrz Polski tym samym awansował do finału baraży, który zaplanowano na godz. 17:00. Na stadionie przy ulicy Cichej Ruch podejmie wygranego z pary Wigry Suwałki - Motor Lublin.

Do trzeciej klasy rozgrywkowej spadły za to Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice oraz GKS Jastrzębie.