14-krotny mistrz Polski się odradza. Najważniejsze mecze. Na stadion ruszą tłumy

Ruch Chorzów czekają dwa najważniejsze mecze od 2019 roku. Wtedy właśnie klub spadł do trzeciej ligi i rozpoczął swoją odbudowę. W środę 25 maja zagra w półfinale baraży do I ligi z Radunią Stężyca. Jeżeli wygra, awansuje do finału o bezpośredni awans do wyższej ligi. Władze spodziewają się stadionu wypełnionego po brzegi.

Ruch Chorzów oba mecze play-offów rozegrają na własnym stadionie przy ulicy Cichej. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w środę, 25 maja o godz. 17:45. W nim chorzowianie zmierzą się z Radunią Stężyca, a więc jedynym zespołem z TOP6 w II lidze, który był w stanie pokonać Ruch w trakcie rundy zasadniczej (0:1). Ruch zakończył rozgrywki na 3. miejscu w tabeli, a Radunia na szóstym. W drugim półfinale zagrają ze sobą Wigry Suwałki i Motor Lublin.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Ruch Chorzów walczy o awans. Dwa najważniejsze mecze w sezonie

W niedzielę Ruch Chorzów rozegrał ostatnie starcie w rundzie zasadniczej II ligi. Na to spotkanie przyszło ponad siedem tysięcy kibiców. Zespół Jarosława Skrobacza wygrał 1:0 z Hutnikiem Kraków. Według medialnych doniesień władze klubu spodziewają się więc kompletu publiczności na meczu półfinałowym. Z oficjalnych danych wiadomo, że obiekt przy ulicy Cichej pomieści ponad 9 tysięcy osób.

Czesław Michniewicz i Maciej SkorżaMichniewicz przestrzegł Skorżę jego słowami: "Polegniesz jak ja w 2015 roku. No i poległem"

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ruch Chorzów wydaje się być faworytem półfinału baraży. Radunia Stężyca wywalczyła ostatnie barażowe miejsce za sprawą remisu rezerw Lecha Poznań ze Stalą Rzeszów 2:2. Sama Radunia z kolei otrzymała walkowera za mecz z wycofanym GKS-em Bełchatów. 

14-krotny mistrz Polski powoli się odradza

Problemy Ruchu Chorzów zaczęły się w 2017 roku, gdy klub nie utrzymał się w ekstraklasie. W następnym sezonie spadł z pierwszej do drugiej ligi. Aż w 2019 roku sięgnął dna, spadając do III ligi. Od tamtego czasu rozpoczął proces odbudowy i z kolejnymi latami wzbijał się na wyższe szczeble rozgrywkowe. Do II ligi wrócili w czerwcu 2021 roku. Na awans do I ligi klub dał sobie dwa lata, ale ten cel będzie można osiągnąć znacznie szybciej. 

Ruch to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów. W swojej historii 14-krotnie sięgnął po mistrzostwo Polski i trzykrotnie po krajowy puchar. Rywalizacja o ostatnie wolne miejsce na zapleczu ekstraklasy odbędzie się w dniach 25-29 maja. Pewni awansu do I ligi są Stal Chorzów i Chojniczanka Chojnice, które zajęły kolejno 1. i 2. miejsce w tabeli. 

Frank CastanedaFrank Castaneda może zostać w ekstraklasie. Ktoś wyda 700 tys. euro?

Więcej o: