Znamy pary barażowe o awans do ekstraklasy. Decydujące starcia

Korona Kielce podejmie Odrę Opole, a Arka Gdynia Chrobrego Głogów w barażach o ekstraklasę, które zostaną rozegrane w czwartek 26 maja. Finał baraży odbędzie się z kolei trzy dni później.

W I Lidze sezon zakończony, ale jedna niewiadoma wciąż pozostała. Nie wiemy wciąż, kto jako trzeci, oprócz Miedzi Legnica i Widzewa Łódź, awansuje do ekstraklasy. To rozstrzygnie się dopiero po barażach, które zostaną rozegrane w przyszłym tygodniu, w dniach 26 i 29 maja.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

Znamy pary barażowe o ekstraklasę. Arka z Chrobrym, Korona z Odrą

Znamy już pary półfinałowe, w których zmierzą się cztery drużyny z miejsc 3.-6. Ta część baraży zostanie rozegrana już w najbliższy czwartek 26 maja. Trzecia Arka Gdynia, która do końca walczyła z Widzewem o bezpośredni awans, zagra u siebie z szóstym Chrobrym Głogów, który miejsce barażowe zapewnił sobie dopiero w ostatniej kolejce, pokonując u siebie Zagłębie Sosnowiec aż 4:0.

Druga para barażowa była już znana od kilku dni. Czwarta Korona Kielce zmierzy się w niej na własnym stadionie z piątą Odrą Opole. 

Trzy minuty ciszy na stadionie Widzewa Łódź. Trzy minuty ciszy na stadionie Widzewa Łódź. "Gdzie są tabletki na uspokojenie?!"

Finał baraży zostanie z kolei rozegrany w niedzielę 29 maja na stadionie finalisty, który uplasował się wyżej w pierwszoligowej tabeli. Przebieg baraży nie będzie się różnił od innych meczów pucharowych - o awansie będzie decydowało jedno spotkanie, a w razie remisu po 90 minutach zostanie rozegrana dogrywka i ewentualnie rzuty karne. 

Dodajmy, że I Ligę po tym sezonie opuszczą spadające do niższej klasy rozgrywkowej Stomil Olsztyn, Górnik Polkowice i GKS Jastrzębie. 

Pary barażowe o ekstraklasę (oba mecze rozegrane zostaną w czwartek 26 maja):

  • 18:00 - Korona Kielce - Odra Opole
  • 20:45 - Arka Gdynia - Chrobry Głogów

Finał - 29 maja (niedziela), na stadionie finalisty, który uplasował się wyżej w tabeli. 

Więcej o: