Widzew Łódź niemal stracił nadzieję. Wtedy nadeszła 93. minuta i zwycięstwo

Widzew Łódź wykorzystał szansę powrotu na pozycję wicelidera pierwszej ligi. W obecności blisko 14 tysięcy widzów pokonał 1:0 Puszczę Niepołomice po golu w 93. minucie.

Piłkarze Widzewa Łódź po czwartkowej wygranej Arki Gdynia u siebie z GKS-em Jastrzębie, spadli na trzecie miejsce w tabeli. Mieli szansę powrócić na pozycję wicelidera, jeśliby pokonali przed własną publicznością 15. drużynę rozgrywek - Puszczę Niepołomice.

Paul PogbaPogba wybuczany przez kibiców Manchesteru United. Prowokacyjny gest [WIDEO]

Widzew ratuje zwycięstwo w 93. minucie

Na początku meczu to niespodziewanie goście mieli dobre okazje do objęcia prowadzenia. Po zaledwie 180 sekund Patryk Stępiński wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później Piotr Mroziński, pomocnik Puszczy Niepołomice trafił zza pola karnego w poprzeczkę.

W 34. minucie Karol Danielak po dobrym dośrodkowaniu Fabio Nunesa z lewej strony, też strzelił w poprzeczkę. Jeszcze lepszą okazję Widzew miał tuż na początku drugiej połowy. Patryk Lipski miał dobrą okazję, ale nie trafił w bramkę z trzynastu metrów. W odpowiedzi w 63. minucie Hubert Tomalski znalazł się sam na sam z Henrichem Ravasem, bramkarzem Widzewa Łódź, ale przegrał ten pojedynek.

Decydujący cios zadali łodzianie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę strzelił hiszpański napastnik Daniel Villanueva.

Widzew po tym zwycięstwie ma 53 punktów, dwa więcej od Arka Gdynia. Do prowadzącej Miedzi Legnica, łodzianie tracą osiem punktów, a od czwartej Korony Kielce mają cztery więcej. Puszcza zajmuje piętnastą pozycję, ma 27 punktów, trzy przewagi nad Stomilem Olsztyn, który jest 16. i jest w strefie spadkowej.

Gol Przemysława Frankowskiego"Quaresma? Modrić? Nie. To Frankowski". Gol Polaka w derbach [WIDEO]