Hitowy transfer Widzewa Łódź okazał się niewypałem. "Brutal" odchodzi

Miał być hit, wyszedł kit. Abdul Aziz Tetteh okazał się transferowym niewypałem i odchodzi z Widzewa Łódź. Defensywny pomocnik rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Latem 2021 roku Widzew Łódź przedstawił lepszą ofertę niż ekstraklasowy Górnik Łęczna i niespodziewanie zakontraktował Abdula Aziza Tetteha. Oczekiwania wobec 31-letniego Ghańczyka były ogromne, bo defensywny pomocnik występował w przeszłości w wielu uznanych klubach. W jego piłkarskim CV znajdziemy m.in. takie zespoły jak: Xerez CD, Granada, CD Leganes, AO Platanias, Dinamo Moskwa, Gazientep FK czy Lech Poznań, w którym zagrał 84 meczów

Zobacz wideo Biznes Lewandowskiego robi piorunujące wrażenie! "Świątynia sportu"

W Poznaniu przez wiele lat był ważnym ogniwem, ale w Łodzi nie wypalił. W barwach Widzewa spędził na murawie niespełna 200 minut na zapleczu ekstraklasy i niczym szczególnym się nie wyróżnił. Dlatego za porozumieniem obu stron rozwiązał umowę.

Sparing Korony - Aktobe został przerwany po bójce z udziałem piłkarzy obu drużynMecz Korony Kielce nagle przerwany. Wielka awantura na murawie [WIDEO]

Tetteh to brutal o wielkim sercu

Tetteh przez lata słynął z ostrej gry. Ale poza boiskiem pokazywał drugą twarz. Znacznie bardziej wrażliwą. Jeszcze za czasów gry w Lechu kolekcjonował stare koszulki kolegów. Dlaczego?

- Oddawałem je dzieciom w Afryce, bo ich nie stać na ten sprzęt. Wiem dobrze, jak potrzebują pomocy. Do Akry latam dwa razy w roku. Z Polski za każdym razem zabieram wielką torbę ubrań, piłek. Robię to od lat. Tuż po przylocie jadę do sklepu małą ciężarówką i każę ją wypełnić. Wrzucają tam ryż, olej, cukier, wodę. Wszystko, co może się przydać. Bo w Afryce głód wciąż jest problemem. Wybieram później jeden z domów dziecka i ofiaruje mu wszystko, co mam. Dlaczego to robię? A widziałeś kiedyś uśmiech chłopca, który nie ma nic i nagle coś dostaje? To najpiękniejszy widok na świecie. Aby to rozumieć trzeba urodzić się w Afryce. Trzeba to czuć, mieć we krwi - mówił kilka lat temu w rozmowie ze Sport.pl.

Krzysztof S.Gruba afera w polskim sporcie. Ponad 100 osób. Zagraniczny piłkarz aż uciekł

Transferowy hit Widzewa Łódź. Wielki powrót po latach

Widzew Łódź stracił Tetteha, ale wcześniej poinformował, że nowym piłkarzem klubu został Bartłomiej Pawłowski, który w przeszłości już bronił jego barw. Pomocnik związał się z pierwszoligowcem półtoraroczną umową z możliwością przedłużenia o rok.

Bartłomiej Pawłowski ostatnio był graczem Śląska, ale kompletnie nie potrafił się tam odnaleźć. W obecnym sezonie rozegrał 12 spotkań.

Więcej o: