Leszek Ojrzyński potwierdza. Powrót do pracy coraz bliżej! "Rozmawiamy"

Jak informuje radio.kielce.pl, Leszek Ojrzyński jest bliski zostania trenerem Korony Kielce, grającej w pierwszej lidze. - Jestem w kontakcie z działaczami Korony. Rozmawiamy i zobaczymy co z tego wyniknie - powiedział trener na łamach portalu.

29 listopada Korona Kielce zwolniła z funkcji szkoleniowca Dominika Nowaka po porażce 2:5 z Puszczą Niepołomice. Jego tymczasowym następcą został asystent szkoleniowca, Kamil Kuzera. Władze klubu szukają odpowiedniego kandydata na stanowisko i wydaje się, że już takiego znalazły.

Zobacz wideo Ojrzyński: Widać, że niektórzy piłkarze nie dorośli do tej sytuacji

Juergen Klopp o wpadce w trakcie losowania 1/8 finału Ligi MistrzówJuergen Klopp o wpadce w trakcie losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów

Według informacji podawanych przez portal radio.kielce.pl, o krok od powrotu na stanowisko trenera Korony Kielce jest Leszek Ojrzyński. - Jestem w kontakcie z działaczami Korony. Rozmawiamy i zobaczymy co z tego wyniknie. Dla dobra Korony, która musi mieć sternika, powinno się wszystko wyjaśnić do końca tego tygodnia. Trzeba przecież zrobić korekty w planie przygotowawczym, bo każdy ma swoją wizję. Wyzwanie jest bardzo ciekawe i należy jak najmniej rzeczy zostawić przypadkowi, żeby mieć jak największą kontrolę. W tym tygodniu kibice powinni usłyszeć nazwisko nowego trenera - stwierdził Ojrzyński na łamach serwisu.

Ojrzyński ponownie zostanie trenerem Korony Kielce? "Mam sentyment i dobre wspomnienia"

I dodał: - Do Korony mam sentyment i dobre wspomnienia związane z Kielcami. Zawsze podkreślam, że była to moja pierwsza ekstraklasowa miłość. Na dobrą sprawę to jest klub, w którym najdłużej pracowałem.

- Ta propozycja jest ciekawa, bo jest cel i jest o co grać. To jest walka sportowa i przyjdą też trudniejsze momenty, ale otaczając się ludźmi, z którymi się dużo przeżyło, jak Kuzera, Golański czy nawet niektórzy członkowie sztabu, to jest łatwiej pewne rzeczy sobie przypomnieć i działać. Temat jest rozwojowy i w ciągu kilku dni wszystko się wyjaśni. Przed świętami będzie wiadomo, kto poprowadzi Koronę - zakończył Ojrzyński.

Leszek Ojrzyński był zainteresowany objęciem Legii Warszawa w momencie, gdy Marek Gołębiewski podał się do dymisji. Szkoleniowiec z Ciechanowa potwierdził niedawno chęć objęcia funkcji mistrza Polski w Sekcji Piłkarskiej. "Co bym odpowiedział, gdyby zadzwoniła Legia? Że jestem zainteresowany. Że wychodzę z domu, bo tak się składa, że mam dom 400 metrów od nowej akademii Legii, więc nie musiałbym dojeżdżać. Często wchodziłem do drużyn w kryzysie" - stwierdził Ojrzyński. Ostatecznie Legia zatrudniła ponownie Aleksandara Vukovicia, który wrócił na stanowisko trenera stołecznego zespołu po ponad rocznej przerwie.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Piotr ZielińskiJest diagnoza Piotra Zielińskiego. "La Gazzetta dello Sport" informuje

Leszek Ojrzyński prowadził Koronę Kielce w latach 2011-2013 i zdołał zająć piąte miejsce w ekstraklasie w sezonie 2011/2012. Szkoleniowiec stracił pracę na początku sezonu 2013/2014, kiedy to Korona zremisowała ze Śląskiem Wrocław, a potem przegrała z Wisłą Kraków oraz Widzewem Łódź. 

Korona Kielce zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli I ligi z 35 punktami i traci cztery punkty do Widzewa Łódź, znajdującego się na drugim miejscu, gwarantującym bezpośredni awans do ekstraklasy. Liderem I ligi pozostaje Miedź Legnica z 44 punktami.

Więcej o: