I liga: Niespodzianka w Bielsku-Białej! 19-latek bohaterem beniaminka. Co za gol! [WIDEO]

Niespodzianka w Bielsku-Białej. Walczące o awans do ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało u siebie z GKS Katowice 1:2. Bohaterem beniaminka był wypożyczony z Lecha Poznań Filip Szymczak, który zdobył oba gole dla Gieksy, a jeden z nich był niezwykłej urody.

Podbeskidzie Bielsko-Biała jest trzecią siłą 1. Ligi i walczy o awans do ekstraklasy, podczas gdy przed tą kolejką broniący się przed spadkiem GKS Katowice zajmował 13. pozycję. W związku z tym to gospodarze byli zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania obu drużyn.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Filip Szymczak show w Bielsku-Białej. Co za bramka!

W Bielsku-Białej doszło jednak do niemałej niespodzianki, a bohaterem spotkania był wypożyczony z Lecha Poznań napastnik GKS - Filip Szymczak. 19-latek najpierw dał gościom prowadzenie w 16. minucie, a następnie, po błyskawicznym wyrównaniu autorstwa Kamila Bilińskiego, tuż przed przerwą zapewnił beniaminkowi zwycięstwo.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Szymczak zwycięską bramkę zdobył w niezwykle efektowny sposób. Młodzieżowy reprezentant Polski uderzył idealnie, technicznie z około 18 metrów prosto w okienko bramki Martina Polacka. 

Po tym spotkaniu GKS Katowice pozostaje na 13. miejscu, ale powiększył przewagę nad strefą spadkową do siedmiu punktów. Podbeskidzie wciąż jest trzecie.

Więcej o: