Kolejny krok w stronę awansu do ekstraklasy. Są nie do zatrzymania

Piłkarze Miedzi Legnica wykonała kolejny krok w stronę awansu do ekstraklasy. Po golach Chuki i Macieja Śliwy wygrali z GKS-em Tychy 2:0.

W ostatnim czasie nie ma mocnych na Miedź Legnica, jeśli ta gra u siebie. Lider I ligi przystępował do piątkowego meczu z serią pięciu kolejnych wygranych na własnym obiekcie. Na dodatek legniczanie ostatni raz w lidze przegrali 26 września (0:3 ze Stomilem Olsztyn) i notowali serię 10 meczów bez porażki (osiem wygranych i dwa remisy).

Kolejne zwycięstwo Miedzi Legnica. Szósta wygrana z rzędu u siebie

W meczu z GKS-em Tychy kibice musieli czekać na gole do drugiej połowy meczu. Najpierw jednak w słupek trafił Maxime Dominguez, a potem Łukasz Grzeszczyk strzelił prosto w Pawła Lenarcika. Kolejnego ostrzeżenia już nie było. W 68. minucie Nemanja Nedic źle wybił piłkę po dośrodkowaniu Damiana Tronta, z czego skorzystał Chuca. Siedem minut później było 2:0, a to za sprawą sytuacyjnego strzału Macieja Śliwy.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl!

Więcej goli już nie padło i Miedź odniosła kolejne, cenne zwycięstwo w walce o powrót do ekstraklasy. Legniczanie opuścili najwyższą klasę rozgrywkową w 2019 roku. Teraz są liderem I ligi z przewagą sześciu punktów nad drugim Widzewem. Łodzianie swój mecz 20. kolejki zagrają w niedzielę na wyjeździe z Chrobrym Głogów (godz. 15). Natomiast GKS Tychy zajmuje na razie barażowe, szóste miejsce.

W drugim piątkowym meczu I ligi walczące o utrzymanie Zagłębie Sosnowiec rozbiło Górnika Polkowice 5:0.