Widzew Łódź traci punkty w meczu na szczycie. Znakomite widowisko

Widzew Łódź zremisował z Miedzią Legnica 1:1 w hicie 16. kolejki 1. ligi. Oba zespoły pozostały na dwóch pierwszych miejscach w tabeli.

Mecz w Łodzi był hitem 16. kolejki 1. ligi. Przed spotkaniem Miedź zajmowała drugie miejsce. Łodzianie mieli na koncie 33 punkty, legniczanie o dwa mniej. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko kibiców, ale też mediów i trzeba przyznać, że jego poziom nie rozczarował.

W meczu nie było nudy, co chwilę pod obiema bramkami działo się coś ciekawego. Goście objęli prowadzenie w 23. minucie po indywidualnej akcji i uderzeniu Patryka Makucha. Dwie minuty przed przerwą, po dobrym dośrodkowaniu i niepewnej postawie defensywy Miedzi, bramkę wyrównującą zdobył Daniel Tanżyna.

Absolutny rekord! Piłkarz Realu Madryt dostanie niebotyczną klauzulę. Absolutny rekord! Piłkarz Realu Madryt dostanie niebotyczną klauzulę. "Antyszejkowa"

Widzew zremisował z Miedzią

Po przerwie goli nie było, choć sytuacji do tego nie brakowało. Po stronie Widzewa najlepszą okazję zmarnował Bartosz Guzdek, który z bliska uderzył bardzo niecelnie po dobrej akcji i podaniu z lewej strony w wykonaniu Fabio Nunesa. W samej końcówce meczu bohaterem został bramkarz łodzian - Jakub Wrąbel - który dwukrotnie doskonale odbił uderzenia Szymona Matuszka.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Miedź w końcówce miała ogromną przewagę, bo w 88. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Tanżyna. Ostatecznie emocjonujący mecz w Łodzi zakończył się remisem 1:1. Po 16 kolejkach 1. ligi wciąż prowadzi Widzew, który ma dwa punkty więcej od Miedzi. Następna w tabeli Korona Kielce ma 29 punktów i traci pięć punktów do Widzewa i trzy do Miedzi.

Michael SchumacherMocny apel ws. Michaela Schumachera. Jedna z kilku osób, które go widziały

Już w piątek Widzew zagra na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trzy dni później Miedź podejmie Górnika Polkowice.