I liga: Wielka wpadka Widzewa, mała ŁKS. Miedź popsuła debiut Tarasiewicza w Arce [wyniki i tabela]

Zmniejsza się przewaga Widzewa Łódź na szczycie tabeli I Ligi. Drużyna Janusza Niedźwiedzia niespodziewanie przegrała z Resovią 0:1. Zwycięstwa nie potrafił odnieść także ŁKS, a Miedź Legnica popsuła ligowy debiut nowego trenera Arki Gdynia Ryszarda Tarasiewicza.

Wydarzeniem 15. kolejki na zapleczu ekstraklasy jest druga porażka w sezonie lidera rozgrywek - Widzewa Łódź. Łodzianie niespodziewanie przegrali w słabym stylu z Resovią 0:1 po golu Aleksandra Komora.

- Zacznę od tego, że zagraliśmy dziś najsłabsze spotkanie w sezonie. Szczególnie pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. W drugiej to drgnęło, było szybciej, było lepiej, ale brakowało konkretów - mówił po meczu w Rzeszowie trener Widzewa Janusz Niedźwiedź. - Wygrywaliśmy i cieszyliśmy się jako drużyna, przegrywamy też jako zespół - dodał.

Miedź popsuła debiut Tarasiewicza w Arce, Korona wreszcie wygrała

Po zwycięstwie w meczu Pucharu Polski z trzecioligową Lechią Zielona Góra 1:0, w ligowym debiucie nowy trener Arki Gdynia Ryszard Tarasiewicz musiał przełknąć gorycz porażki. Jego drużyna w bardzo ważnym spotkaniu przegrała na wyjeździe z Miedzią Legnica 0:1. Jedyną bramkę w Legnicy zdobył w drugiej połowie Nemanja Mijusković.

Ten wynik sprawia, że siódma w tabeli Arka traci do wicelidera Miedzi już osiem punktów. O punkt więcej (ale z jednym meczem zaległym) traci do drugiego miejsca ŁKS Łódź. Łodzianie po raz kolejny w tym sezonie zawiedli, tylko remisując na własnym boisku z przedostatnim Górnikiem Polkowice 1:1. Na gola Mikkela Rygaarda, strzelonego przed przerwą, odpowiedział po zmianie stron doświadczony Kamil Wacławczyk.

Piotr JawnyWygrali 4:2, a trener wyszedł na konferencję i rzucił: Koniec "gówniarskich" zachowań

Korona wreszcie wygrała. GKS Tychy, Podbeskidzie i Sandecja z bramkami w końcówce

Po serii sześciu meczów bez zwycięstwa wreszcie wygrać udało się trzeciej w tabeli Koronie Kielce, która zwyciężyła u siebie Odrę Opole 2:1. W takim samym stosunku zwyciężyło Podbeskidzie Bielsko-Biała, które pokonało Chrobrego Głogów dzięki bramce Kamila Bilińskiego w doliczonym czasie gry.

Również doliczonym czasie remis uratował GKS Tychy, który za sprawą trafienia Wiktora Żytka zremisował na boisku Puszczy Niepołomice 2:2. Chwilę wcześniej udało się to czwartej Sandecji Nowy Sącz, która długo przegrywała z Chrobrym Głogów 0:1, by ostateczne zremisować 1:1 po golu Michala Pitera-Bućko.

Wyniki 15. kolejki I ligi:

Stomil Olsztyn - Skra Częstochowa 0:1 (Wojtyra 32'-k.)
Korona Kielce - Odra Opole 2:1 (Malarczyk 36', Podgórski 39' - Nowak 12')
GKS 1962 Jastrzębie - GKS Katowice 0:0
Resovia - Widzew Łódź 1:0 (Komor 30')
ŁKS Łódź - Górnik Polkowice 1:1 (Rygaard 31' - Wacławczyk 74')
Miedź Legnica - Arka Gdynia 1:0 (Mijusković 67')
Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (Piter-Bućko 88' - Szumilas 67')
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 2:1 (Joan Roman 45', Biliński 90' - Bochnak 41')
Puszcza Niepołomice - GKS Tychy 2:2 (Thiakane 73', 79' - Jaroch 9', Żytek 90')