Mieli walczyć o ekstraklasę, a już zwalniają trenera. Zaskakujący następca

Dariusz Marzec nie jest już trenerem pierwszoligowej Arki Gdynia. Szósty klub I ligi poinformował o rozwiązaniu kontraktu z 52-letnim szkoleniowcem za porozumieniem stron. Nowym trenerem Arki ma zostać Ryszard Tarasiewicz.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Arka Gdynia w drugim sezonie z rzędu stara się o powrót do ekstraklasy. W sezonie 2020/21 gdynianie zajęli w I lidze czwarte miejsce, po czym przegrali półfinał baraży z ŁKS Łódź 0:1. W miniony weekend również przegrali z klubem z Łodzi, ale tym razem na jego stadionie. Porażka 0:1, która plasuje Arkę na szóstym miejscu w tabeli była ostatnim meczem w roli trenera gdynian Dariusza Marca. 

Zobacz wideo Michniewicz już był prawie poza Legią! "Wydaje się, że grał na swoje zwolnienie"

Marzec odchodzi z Arki. Zadecydowały mecze z czołówką

We wtorek Arka Gdynia zdecydowała się zwolnić Dariusza Marca z roli pierwszego trenera. Zespół z Gdyni opuścił także jego asystent Janusz Świerad.

Dariusz Marzec pracował z drużyną z Gdyni od początku 2021 roku. Jego największym sukcesem z Arką był awans do finału Pucharu Polski w Lublinie, gdzie gdynianie przegrali po zaciętym boju z Rakowem Częstochowa 1:2. 

Incydent po meczu Korony Kielce z Widzewem ŁódźSkandal na meczu I ligi. Piłkarze Widzewa chcieli tylko podziękować kibicom

W lidze jednak Arce Marca szło niewystarczająco dobrze. Przez niespełna rok z 52-letnim szkoleniowcem u sterów Arka przez cały czas balansowała na granicy miejsc 4-6, a że celem klubu jest jak najszybszy awans do ekstraklasy, kolejna porażka z jednym z bezpośrednich rywali w walce o najwyższe cele w I lidze to było za dużo dla właścicieli Arki - rodziny Kołakowskich. 

Ryszard Tarasiewicz nowym trenerem Arki?

Wiele wskazuje na to, że właściciele gdyńskiego klubu już znaleźli następcę Dariusza Marca. Jak poinformował na Twitterze Roman Kołtoń, nowym trenerem Arki ma zostać Ryszard Tarasiewicz.

Były reprezentant Polski i były trener Śląska Wrocław, Korony Kielce czy Zawiszy Bydgoszcz pozostawał bez pracy przez ponad półtora roku, gdy w marcu 2020 roku został zwolniony z GKS Tychy. Największe sukcesy w karierze trenerskiej Tarasiewicza to Puchar Polski zdobyty z Zawiszą Bydgoszcz w 2014 roku, a także trzy awanse do ekstraklasy - ze Śląskiem Wrocław (2008), Pogonią Szczecin (2012) i Zawiszą Bydgoszcz (2013). Teraz identyczny cel ma mieć postawiony w Gdyni.

Więcej o: