Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Widzew Łódź powiększa przewagę! Lider 1. ligi. Wicelider złapał zadyszkę

Za nami już niemal wszystkie mecze 11. kolejki 1. ligi, która przyniosła bardzo dobre wiadomości Widzewowi Łódź: podopieczni Janusza Niedźwiedzia wygrali swoje spotkanie, a w dodatku druga Korona Kielce straciła punkty.

W miniony piątek rozpoczęła się 11. kolejka Fortuny 1. Ligi. Na inaugurację Miedź Legnica pokonała 4:2 Podbeskidzie Bielsko-Biała, a dwie bramki w tym meczu zdobył Maxime Dominguez. Dzięki temu oba zespoły zrównały się punktami w tabeli i znalazły się na miejscach gwarantujących grę w barażach o awans do ekstraklasy. Najważniejsze dwa spotkania odbyły się w sobotę, gdzie Widzew Łódź i Korona Kielce walczyły o pierwsze miejsce w lidze.

Widzew ograł Puszczę Niepołomice, Korona straciła punkty z Chrobrym

Spotkanie Puszczy Niepołomice z Widzewem Łódź od samego początku było bardzo wyrównane. Pierwszą dobrą okazję do zdobycia bramki miał zespół prowadzony przez Janusza Niedźwiedzia, natomiast Paweł Zieliński nie był w stanie pokonać Gabriela Kobylaka. Wcześniej Krystian Nowak padł w polu karnym Puszczy po wrzutce Patryka Stępińskiego, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Widzew wyszedł na prowadzenie w 32. minucie dzięki celnemu uderzeniu głową ze strony Krystiana Nowaka.

Później żadna ze stron nie była w stanie wykonać skutecznej akcji. Do zmiany doszło w 54. minucie, kiedy to Marek Hanousek zmarnował świetne podanie ze skrzydła od Bartosza Guzdka. Pod koniec meczu swoje okazje miała Puszcza, ale strzały zarówno Piotra Mrozińskiego, jak i Bartosza Włodarczyka obronił Jakub Wrąbel. W końcówce wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Paweł Tomczyk został brutalnie sfaulowany w polu karnym Ivana Hladika. Słowak został ukarany czerwoną kartką, a sam poszkodowany podszedł do jedenastki. Tę jednak obronił Gabriel Kobylak, który wyczuł intencje strzelca.

Widzew Łódź liderem, wyprzedza Koronę Kielce o dwa punkty na drodze do ekstraklasy

Widzew Łódź tym samym wygrał ważne spotkanie i pozostał liderem 1. Ligi z 26 pkt. Łodzianie skorzystali z remisu Korony Kielce z Chrobrym Głogów (2:2), dzięki czemu mają przewagę dwóch punktów nad zespołem prowadzonym przez Dominika Nowaka - która wygrała zaledwie jedno z ostatnich pięciu spotkań, remisując trzy i przegrywając jedno (a Korona zaczęła sezon od siedmiu zwycięstw).

Lewandowski pudłuje, a Bayern sensacyjnie przegrywa u siebie!Lewandowski pudłuje, a Bayern sensacyjnie przegrywa u siebie!

Na miejscach gwarantujących play-offy o awans do Ekstraklasy znajdują się GKS Tychy (21 pkt, wygrana 2:1 z Odrą), Sandecja Nowy Sącz (19 pkt, wygrana 1:0 z Resovią), Podbeskidzie oraz Miedź Legnica (po 18 pkt). Na siódmym i ósmym miejscu z 17 pkt znajdują się ŁKS Łódź i Odra Opole (po 17 pkt), a ósma jest Arka Gdynia, która rozegrała o jeden mecz mniej i ma 16 pkt.

W strefie spadkowej znajdują się za to Puszcza Niepołomice (16. miejsce, 8 pkt) oraz Stomil Olsztyn i GKS Jastrzębie (po 7 pkt). Ale Jastrzębie zagra w ostatnim meczu 11. kolejki z Arką Gdynia w poniedziałek o 18:00.