Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Mieli być faworytem do awansu do ekstraklasy, a przegrali już czwarty mecz! Tym razem z beniaminkiem

Piłkarze Arki Gdynia, jednego z głównych kandydatów do awansu do ekstraklasy doznali już czwartej porażki w tym sezonie. W poniedziałek ulegli beniaminkowi I ligi - Skrze Częstochowa 1:2.

Arka Gdynia po spadku z ekstraklasy rok temu, błyskawicznie chciała do niej wrócić. W pierwszym sezonie w I lidze gdynianie zajęli jednak czwarte miejsce w tabeli, a w półfinale baraży ulegli ŁKS-owi Łódź. W rozgrywkach 2021/2022 cel dla drużyny Dariusza Marca był jeden - kolejna próba powrotu do ekstraklasy. Tym bardziej że Arka ma silną kadrę i jeden z najwyższych budżetów w rozgrywkach.

Wojciech Szczęsny w barwach JuventusuSzczęsny był wściekły. W szatni było gorąco. A trener klął: "K***a, i oni chcą grać dla Juventusu"

Kolejna wpadka Arki

W poniedziałek drużyna z Trójmiasta znów zawiodła jednak swoich kibiców, bo niespodziewanie uległa beniaminkowi rozgrywek - Skrze Częstochowa 1:2. Prowadzenie dla zespołu prowadzonego przez Jacka Rokosę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Szymon Szymański w 20. minucie. W 77. minucie wynik podwyższył Kamil Wojtyra, który na boisku pojawił się zaledwie sześć minut wcześniej. Napastnik ten sfinalizował kontrę Skry.

Kontaktowego gola dla Arki strzelił Karol Czubak. Przegranym nie pomogło, że zdecydowanie dłużej byli przy piłce (70-30 proc.), mieli zdecydowanie więcej strzałów (18-10) i rzutów rożnych (10-4).

Po dziewięciu kolejkach piłkarze Arki zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli i aż cztery razy już przegrywali. Wcześniej ulegli u siebie Chrobremu Głogów 0:2 i GKS-owi Tychy 0:1 oraz na wyjeździe Górnikowi Polkowice 1:2.