Kuriozalna sytuacja w Bełchatowie. Pożar opóźnił rozpoczęcie kluczowego meczu [WIDEO]

Pożar jupitera na stadionie GKS-u Bełchatów uniemożliwiła rozpoczęcie o czasie jednego z kluczowych meczów w kontekście awansu do ekstraklasy w przyszłym sezonie. Spotkanie miało się rozpocząć o godzinie 17:40, ale zostało opóźnione o godzinę przez akcję gaszenia uszkodzonego słupa oświetleniowego.

Piłkarze Radomiaka i GKS-u Bełchatów mieli już wychodzić na boisko stadionu przy ulicy Sportowej, gdy okazało się, że mecz 31. kolejki Fortuna I Ligi trzeba będzie opóźnić. Wszystko przez nietypową, ale dość poważną awarię techniczną - pożar słupa oświetleniowego.

Pożar jupitera przed meczem w Bełchatowie. Słup dymu

Jeden ze słupów oświetleniowych stadionu zapalił się i przez kilkadziesiąt minut był gaszony. Sytuacja nie wyglądała dobrze - z reflektorów wydobywał się gęsty dym i mimo że strażacy, którzy dotarli na miejsce, poradzili sobie z sytuacją, to wydawało się, że trudno będzie kontynuować przygotowania do meczu i rozpocząć spotkanie w takich okolicznościach.

Jeden z kluczowych meczów ws. awansu do ekstraklasy opóźniony o godzinę

Powstały dwie wersje dalszego rozwoju wydarzeń: spotkanie zostanie odwołane i przełożone na sobotę lub odbędzie się przy trzech zapalonych słupach. Ostatecznie zdecydowano się na drugi wariant i władze GKS-u Bełchatów poinformowały, że mecz zacznie się o godzinie 18:40 - dokładnie godzinę później niż planowano. Mecz ostatecznie został rozegrany, a Radomiak wygrał 1:0 po golu Meika Karwota w 49. minucie. Od 21. minuty zawodnicy gości grali w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą i czerwoną kartkę sędzia pokazał Filipe Nascimento.

ŁKS - GKS BełchatówSkandal w GKS-ie Bełchatów. Poznaliśmy kulisy. "Kazał nam wypie...ć, to wyszliśmy"

Mecz Radomiaka z GKS-em to jedno z kluczowych spotkań dla losów awansu do ekstraklasy na przyszły sezon. Radomiak przed nim zajmował bowiem trzecie miejsce w tabeli Fortuna I Ligi i miał tyle samo punktów co drugi GKS Tychy - 56. Prowadzi Bruk-Bet Termalica Nieciecza z dorobkiem 61 punktów. Do ekstraklasy awansują dwie najlepsze drużyny ostatecznej tabeli, a także jedna, która wygra baraże pomiędzy zespołami z miejsc 3-6.

Piotr Świerczewski wraca na ławkę trenerską! Bardzo trudne zadaniePiotr Świerczewski wraca na ławkę trenerską! Bardzo trudne zadanie

Dzięki wygranej Radomiaka z GKS-em Bełchatów, zawodnicy Dariusza Banasik nie tylko chwilowo wyprzedzili tyszan, ale także zapewnili sobie przewagę co najmniej jednego punktu nad czwartą Arką Gdynia na trzy kolejki przed końcem sezonu.

Finał Pucharu Polski Raków Częstochowa - Arka GdyniaLider 1. ligi coraz bliżej ekstraklasy! Hat-trick Rosołka daje niespodziewane szanse Arce