Skandal w GKS-ie Bełchatów. Poznaliśmy kulisy. "Kazał nam wypie...ć, to wyszliśmy"

GKS Bełchatów, który jest zagrożony spadkiem z I Ligi, odsunął od prowadzenia zespołu asystenta trenera - Patryka Rachwała oraz kapitana drużyny - Marcina Sierczyńskiego. Portal ebelchatow24.pl poinformował, że była to decyzja szkoleniowca, Marcina Węglewskiego.

GKS Bełchatów zamyka obecnie tabelę Fortuna I Ligi z dorobkiem 20 punktów na cztery kolejki przed końcem sezonu. Sytuacja klubu z województwa łódzkiego jest dramatyczna, a to nie koniec kłopotów. 

Zobacz wideo "Kamil jest w szoku". Agent ujawnia, jak Grosicki dowiedział się, że nie jedzie na Euro [SEKCJA PIŁKARSKA #88]

Andrea Pirlo na skraju zwolnienia z Juventusu. Tylko jeden sposób na uratowanie pracyAndrea Pirlo na skraju zwolnienia z Juventusu. Tylko jeden sposób na uratowanie pracy

Trener Bełchatowa odsunął od składu dwie osoby. Rachwał już odszedł, a Sierczyński dostał zakaz trenowania

Klub zawodzi pod względem sportowym, a jak poinformował portal ebelchatow24.pl od składu zostały odsunięte dwie zasłużone osoby. O wszystkim zadecydować miał trener Marcin Węglewski. Chodzi o Patryka Rachwała, pełniącego dotychczas funkcję asystenta szkoleniowca oraz o kapitana drużyny, Marcina Sierczyńskiego.

Według portalu powodem ich odsunięcia od zespołu są słabe wyniki zespołu. "Z decyzji Węglewskiego wynika, że to Patryk Rachwał i Marcin Sierczyński są głównymi winowajcami zaistniałej sytuacji" - możemy przeczytać na łamach serwisu.

Rachwał zakończył karierę piłkarską w lipcu 2019 roku w Bełchatowie. W sumie spędził w zespole niemal 10 lat będąc jego zawodnikiem, a kolejne dwa jako trener. Natomiast Sierczyński był podstawowym piłkarzem zespołu, od którego dotychczas trener rozpoczynał ustawianie składu. Nie opuścił ani jednego meczu w sezonie 2020/21 i był kapitanem drużyny. "Dziwi też fakt, że o tego typu ruchach nie informuje klub, który mimo ważnych umów trenera i zawodnika powinien przekazywać swoim kibicom bieżące informacje dotyczące kształtu drużyny i ewentualnych roszad" - czytamy dalej.

Wyciekły kulisy zachowania trenera z szatni Bełchatowa. "Trener kazał nam wypie*****ć"

Portal weszlo.com ujawnił kulisy całej sytuacji. "Rachwał nie uczestniczy w zajęciach GKS-u od początku tygodnia. Marcin Węglewski miał usunąć go ze sztabu, bo w klubie rozważano zmianę na stanowisku trenera. Tymczasowym opiekunem drużyny zostałby wówczas właśnie Patryk Rachwał, więc asystent pożegnał się z pełnioną funkcją" - ujawnił portal.

Z kolei Sierczyński według informacji przekazanych przez portal ma zakaz trenowania z klubem, ale na razie nie wiadomo, dlaczego został odsunięty od drużyny. Serwis przytoczył również rozmowę, jaka miała mieć miejsce w szatni Bełchatowa w przerwie spotkania z Koroną Kielce. Piłkarze GKS-u mieli wyjść z szatni zbyt wcześnie. "Panowie, macie jeszcze 6 minut. Czemu tak wcześnie wychodzicie?" - zadał pytanie jeden z sędziów. "Trener kazał nam wypie****ć, to wyszliśmy" - miał stwierdzić jeden z piłkarzy.

Leo Messi chce podnieść się z kolan. W Barcelonie ma na to ostatnią szansęLeo Messi może już nie zagrać w Barcelonie. Piłkarz dostał szybszy urlop

GKS Bełchatów pod wodzą Węglewskiego w 43 spotkaniach odniósł tylko 9 wygranych, 10 remisów i aż 24 mecze przegrał. W piątek 21 maja GKS Belchatów broniący się przed degradacją zagra bardzo ważny mecz z Radomiakiem Radom, który walczy o awans do ekstraklasy.

Więcej o: