Remis w hicie I ligi! Wielki powrót do ekstraklasy coraz bliżej

Bruk-Bet Termalica Nieciecza jest o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. W hicie 28. kolejki zremisowała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 3:3.

To był pojedynek godny dwóch obecnie najlepszych drużyn w lidze. Padło w nim aż sześć bramek. W żadnym meczu w tym sezonie z udziałem tych drużyn, nie strzelono aż tak dużo goli. W ostatnich czterech spotkaniach z udziałem Górnika Łęczna, padły tylko cztery bramki.

Największa niespodzianka tego roku. A w składzie dwóch Polaków. Największa niespodzianka tego roku. A w składzie dwóch Polaków. "Nie mieliśmy czasu trenować"

Osłabiony Górnik uratował remis w 96. minucie!

Lepiej niedzielny pojedynek rozpoczęli gospodarze, którzy po kwadransie i trafieniu Pawła Wojciechowskiego wygrywali. 120 sekund później goście wyrównali po samobójczym golu Pawła Baranowskiego, a już w 26. minucie ukraiński obrońca Artem Putivtsev dał im prowadzenie.

Jeszcze większe emocje były w drugiej połowie. Najpierw w 54. minucie drugiego gola w meczu zdobył z rzutu karnego Wojciechowski. Dziesięć minut później Maciej Gostomski, bramkarz Górnika dostał czerwoną kartkę za zagranie ręką poza polem karnym. Cztery minuty przed końcem spotkania goście cieszyli się już z drugiego trafienia po strzale samobójczym. Tym razem zrobił to Bartosz Śpiączka. W szóstej minucie doliczonego czasu gry remis Górnikowi uratował Przemysław Banaszak, który pojawił się na boisku w 84. minucie.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza po tym remisie ma 53 punkty, pięć więcej od Górnika Łęczna, ale aż trzy mecze rozegrane mniej. Trzy kolejne zespoły: GKS Tychy, Radomiak i ŁKS Łódź mają 47 punktów, a szósta Arka Gdynia ma 46 punktów. Do ekstraklasy bezpośrednio awansują dwie najlepsze drużyny. Cztery kolejne zespoły zagrają dwuetapowy baraż o jedno miejsce.

Tabelę pierwszej ligi zamyka GKS Bełchatów, który w niedzielę wygrał w lidze po raz pierwszy od listopada, pokonując na wyjeździe Resovię 3:1 (2:1).

Reprezentant Anglii Justin Fashanu ujawnił w 1990 roku, że jest gejemBył pierwszym jawnym piłkarzem-gejem. Po latach nadal służy za przykład: "Zobaczcie, powiedział, i jak skończył?"