Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Patryk Małecki zawieszony przez klub! Poważne problemy pomocnika

Patryk Małecki został zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec. Ten ruch to pokłosie zdarzenia po meczu Zagłębia ze Stomilem Olsztyn, kiedy piłkarz miał "naruszyć nietykalność cielesną i kierować groźby karalne wobec członka sztabu szkoleniowego". "Klub zdecydował się na rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika" - napisali przedstawiciele klubu w oświadczeniu.

"W związku ze zdarzeniami mającymi miejsce po meczu Zagłębie Sosnowiec - OKS Stomil Olsztyn, w tym naruszeniem nietykalności cielesnej i kierowania gróźb karalnych przez zawodnika Patryka Małeckiego wobec członka sztabu szkoleniowego Zagłębia, Klub zdecydował się na rozpoczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika, a także zawieszenie Patryka Małeckiego w prawach zawodnika Klubu" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Zagłębia Sosnowiec.

Zobacz wideo Ostatni mecz o punkty Zbigniewa Bońka! "Serce mnie boli"

Małecki zawieszony przez Zagłębie Sosnowiec. Wcześniej dostał ultimatum

W poniedziałek portal "sosnowiec.wyborcza.pl" informował, że Małecki ma już nie zagrać w barwach drużyny i zdradzał, do czego miało dojść pomiędzy piłkarzem a jednym z członków sztabu. "Z nieoficjalnych informacji wynika, że piłkarz miał emocjonalną wymianę zdań z Łukaszem Matusiakiem, drugim trenerem zespołu, którego wsparł w tym sporze Kazimierz Moskal, pierwszy trener Zagłębia.

Mamrot szybko znalazł pracę i walczy o awans. Mamrot szybko znalazł pracę i walczy o awans. "Nikt nie mógł tego przewidzieć"

Małecki po zdarzeniu miał dostać ultimatum - albo odejdzie z klubu sam, albo jego kontrakt zostanie rozwiązany dyscyplinarnie. - Na tę chwilę ma kontrakt. Prawnicy pracują. Pewnie gdy sprawdzą wszystkie drogi, wydamy oświadczenie - odpowiadał wówczas portalowi "sosnowiec.wyborcza.pl" prezes klubu Marcin Jaroszewski.

Polski piłkarz o grze swojej drużyny: To profanacja piłki nożnej. WspółczujęPolski piłkarz o grze swojej drużyny: To profanacja piłki nożnej. Współczuję

Niecałe dwa lata Małeckiego w klubie

Patryk Małecki do tej pory spędził w Sosnowcu niespełna dwa lata. Przyszedł w lipcu 2019 roku i w 20 meczach zdobył dwa gole oraz dwukrotnie asystował. W Zagłębiu Sosnowiec grał już wcześniej - był tam wypożyczony z Wisły Kraków od lutego do czerwca 2008 roku. Wcześniej był także piłkarzem Wisły Kraków, Spartaka Trnava, Eskisehirsporu i Pogoni Szczecin. Zagrał też osiem spotkań w barwach reprezentacji Polski, dla której zdobył dwa gole.

30.09.2020. Mecz Korona Kielce - Bruk-Bet Termalica NiecieczaLider 1. ligi na drodze do ekstraklasy! Tak wygląda sytuacja w tabeli