Gorąco przed derbami Łodzi! Kibole Widzewa przepędzili kibiców odwiecznego rywala [WIDEO]

Przed sobotnimi 66. derbami Łodzi w I lidze pomiędzy ŁKS-em a Widzewem jest coraz bardziej gorąco. Po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich dni dali o sobie znać sympatycy Widzewa, którzy tym razem przyjechali autobusami do dzielnicy rywala zza miedzy i zrobili na ulicy wielką rozróbę.

Film z tego zdarzenia ukazał się na profilu "Polish Hooligans" w mediach społecznościowych. "Z busów zaczynają wybiegać kibole Widzewa, kibice ŁKS-u zaczynają uciekać" - możemy przeczytać na Facebooku. Na zamieszczonym nagraniu widać, że sympatycy Widzewa po wybiegnięciu z autobusów, rzucają petardy, wstrzymują ruch samochodów na ulicy i atakują kibiców ŁKS-u.

Zobacz wideo Niespodziewany kandydat do gry w kadrze. "Nigdy nie strzeliłem dwóch goli w meczu" [SEKCJA PIŁKARSKA #79]

Robert Lewandowski, najlepszy strzelec Der KlassikerLewandowski znowu zapisze się w historii Der Klassiker? Polak może pobić dwa rekordy!

Zobacz zadymę wywołaną przez kiboli Widzewa:

Drugi incydent kiboli Widzewa w ciągu kilku dni

Sympatycy obu klubów pałają do siebie nienawiścią. To już drugi incydent w ostatnich dniach, który wywołali kibole Widzewa Łódź. Trzy dni temu kibice w nocy z środy na czwartek kibice drużyny RTS włamali się na obiekt ŁKS-u i zmienili ułożenie krzesełek. - Według lokalnych mediów krzesełka tworzące napis ŁKS zostały przemalowane na RTS. W ten sposób skrót Łódzkiego Klubu Sportowego zmieniono na nazwę odwiecznych rywali - Widzewa. "Ciekawe, czy „dowcipnisie” o tym pomyśleli i przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na niezbędny remont" - pisał "Express Ilustrowany".

"Z okazji nadchodzących Derbów Łodzi oraz przyjazdu drużyny Widzewa na aleję Unii 2, krzesełka na tamtejszej trybunie zostały wyremontowane" - podpisano zdjęcia opublikowane przez fanpage "Wiara spod Zegara" na Facebooku.

Lech Poznań. Trener Dariusz ŻurawŻuraw o krytyce ze strony Puchacza: Tymek przyszedł do mnie i powiedział: byłem zły po meczu

Obecnie stadion ŁKS jest remontowany. W połowie 2019 roku udało się rozstrzygnąć przetarg na drugą i ostatnią fazę, w ramach której mają powstać wszystkie trzy brakujące trybuny. Druga faza budowy ma kosztować 129 mln złotych, a pojemność obiektu ma wzrosnąć z 5700 do 18 tysięcy miejsc. 

Najbliższe derby Łodzi będą już 66. starciem w historii między ŁKS-em a Widzewem. Obie drużyny  zmierzą się ze sobą w ramach 19. kolejki Fortuna 1. Ligi, w sobotę (6 marca) o godz. 12:40. Widzew na wygraną ze swoim odwiecznym rywalem czeka już prawie 11 lat! Ostatnie zwycięstwo drużyna RTS odniosła 7 marca 2010 roku - 4:1. Od tego czasu ŁKS Łódź wygrał dwa spotkania, natomiast pozostałe trzy mecze zakończyły się remisem.

Więcej o: