Kibole Widzewa włamali się i zdewastowali stadion ŁKS-u. "Krzesełka zostały wyremontowane"

W sobotę odbędą się 66. derby Łodzi, w których ŁKS podejmie Widzew na własnym stadionie. Przed spotkaniem kibice drużyny "gości" włamali się na obiekt i zmienili ułożenie krzesełek.

Do aktu wandalizmu doszło w nocy ze środy na czwartek. Według lokalnych mediów krzesełka tworzące napis ŁKS zostały przemalowane na RTS. W ten sposób skrót Łódzkiego Klubu Sportowego zmieniono na nazwę odwiecznych rywali - Widzewa. "Ciekawe, czy „dowcipnisie” o tym pomyśleli i przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na niezbędny remont" - pisze "Express Ilustrowany".

Zobacz wideo Kapustka znów puka do drzwi kadry. "Nie tylko Sousa będzie miał z niego pożytek"

Kibice Widzewa przemalowali stadion ŁKS-u. Derby już w najbliższą sobotę

"Z okazji nadchodzących Derbów Łodzi oraz przyjazdu drużyny Widzewa na aleję Unii 2, krzesełka na tamtejszej trybunie zostały wyremontowane" - podpisano zdjęcia opublikowane przez fanpage "Wiara spod Zegara" na Facebooku. 

Kolejnym krokiem, który będzie musiał podjąć ŁKS Łódź, będzie naprawa szkody wyrządzonej przez wandali. Warto wspomnieć, że stadion klubu wciąż podlega rekonstrukcji. W połowie 2019 roku udało się rozstrzygnąć przetarg na drugą i ostatnią fazę, w ramach której mają powstać wszystkie trzy brakujące trybuny. Druga faza budowy ma kosztować 129 mln złotych, a pojemność obiektu ma wzrosnąć z 5700 do 18 tysięcy miejsc. 

Arman Ella Ken ponownie zagra w Sandecji Nowy SączWychowanek Barcelony podpisał kontrakt z polskim klubem. Wielki powrót

Najbliższe derby Łodzi będą 66. spotkaniem w historii między ŁKS-em a Widzewem. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w ramach 19. kolejki Fortuna 1. Ligi, w sobotę (6 marca) o godz. 12:40. Widzew na wygraną ze swoim odwiecznym rywalem czeka blisko 11 lat! Ostatnie zwycięstwo drużyna odniosła 7 marca 2010 roku - 4:1. Od tego czasu ŁKS Łódź wygrał dwa spotkania, natomiast pozostałe trzy mecze zakończyły się remisem. 

Więcej o: