Drużyna z czołówki I ligi zwolniła trenera. "Musieliśmy podjąć trudną decyzję"

Arka Gdynia poinformowała, że Ireneusz Mamrot nie będzie dłużej trenerem pierwszego zespołu. Jak poinformowano na stronie internetowej, jego kontrakt z klubem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Ireneusz Mamrot trenerem Arki Gdynia został w maju tego roku. Od tamtej pory prowadził drużynę w 30 spotkaniach, z których wygrał 14. Zanotował także 8 remisów i 8 porażek, a w aktualnym sezonie I ligi jego zespół zajmował 5. miejsce i cały czas liczył się w walce o awans do ekstraklasy, mając tylko trzy punkty straty do 2. zespołu.

Zobacz wideo "To, co robił Lewandowski, jest niepojęte. To nie może być przypadek" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Ireneusz Mamrot nie jest już trenerem Arki Gdynia!

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, kontrakt Mamrota został rozwiązany za porozumieniem stron. - Musieliśmy podjąć trudną decyzję, która jednak, z upływem czasu, może okazać się korzystna dla obu stron. Chciałbym podziękować Trenerowi za dotychczasową współpracę. Życzę mu szybkiego powrotu na ławkę trenerską i wielu sukcesów w dalszej pracy szkoleniowej. Jestem pewny, że jeszcze spotkamy się na boiskach Ekstraklasy - przekazał Michał Kołakowski, prezes Arki, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Dziękuję drużynie oraz władzom Arki za współpracę. Dziękuję również wszystkim ludziom związanym z Klubem. Z Gdyni wywiozę dobre wspomnienia. Mam nadzieje, że już w czerwcu Arka będzie świętować awans do Ekstraklasy - przyznał z kolei Ireneusz Mamrot. Nadal nie poinformowano, kto zostanie nowym trenerem gdyńskiego klubu.

Więcej o: