Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Widzew Łódź w kwarantannie. "Jesteśmy w kontakcie z PZPN i sanepidem"

Widzew Łódź poinformował oficjalnie w środę, że u dwóch piłkarzy potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Cały zespół przebywa obecnie na kwarantannie.

Widzew Łódź znajduje się na kwarantannie po tym, gdy w zespole wykryto dwa przypadki zakażenia koronawirusem. Nadal nie wiadomo, jak długo potrwa kwarantanna, jednak szanse na rozegranie najbliższego meczu I ligi z GKS Bełchatów są bardzo małe.

Zobacz wideo Marek Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

Widzew Łódź z pozytywnymi wynikami testów na koronawirusa

- Badania na obecność COVID-19 w organizmie dały u dwóch piłkarzy Widzewa wynik pozytywny. Od kilku dni są oni odizolowani od zespołu, pod opieką sztabu medycznego i czują się dobrze. Klub jest w kontakcie z PZPN i Sanepidem i w porozumieniu z nimi podejmie kolejne kroki - poinformował klub za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Widzew Łódź to nie pierwszy klub, który ma problemy spowodowane zakażeniem koronawirusem. Sandecja Nowy Sącz podjęła decyzję o zawieszeniu treningów, aby chronić piłkarzy przed rozszerzeniem się koronawirusa. - Mając na uwadze zdrowie naszych piłkarzy władze klubu postanowiły wszystkich przebadać na okoliczność wystąpienia koronowirusa i wówczas mając wyniki podjąć decyzję o wznowieniu zajęć. Do podjęcia tej decyzji skłonił też fakt, iż mecz z Resovią najprawdopodobniej się nie odbędzie z uwagi na jeden pozytywny wynik w zespole beniaminka - poinformował kilka dni temu klub w oficjalnym komunikacie.

Przeczytaj także: