27 przypadków koronawirusa w klubie I ligi! Diametralny skok zakażeń. Mecz odwołany

Kolejna fala zakażeń w polskich klubach. Pierwszoligowe Zagłębie Sosnowiec wydało oficjalny komunikat, w którym poinformowało o 27 przypadkach zakażenia koronawirusem w klubie.

Druga fala zakażeń koronawirusa w Polsce nie omija także sportowców. W polskiej piłce informowano już o przypadkach zakażeń w m.in. Lechu Poznań, Wiśle Kraków czy Stali Mielec. We wtorek Zagłębie Sosnowiec podało do wiadomości informację o pierwszych pięciu wykrytych przypadkach. Po dwóch dniach testy powtórzono, a liczba zakażeń w klubie diametralnie wzrosła.

Zobacz wideo Ile kosztował największy wygrany w kadrze Brzęczka? [SEKCJA PIŁKARSKA #67]
Zagłębie Sosnowiec informuje, że przeprowadzone testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazały kolejne dodatnie wyniki w naszej drużynie. Zakażonych koronawirusem jest 27 osób. Wszystkie zakażone osoby czują się dobrze i przebywają w domowej izolacji

- napisano w oświadczeniu klubu. 

Zagłębie Sosnowiec zmaga się ze wzrostem zakażeń. Najbliższe spotkanie odwołane

Zagłębie Sosnowiec miało rozegrać najbliższe spotkanie w sobotę, 17 października. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją mecz z Resovią Rzeszów został odwołany. "Informacja o nowym terminie meczu zostanie przekazana w późniejszym terminie" - napisano w mediach społecznościowych klubu. 

Po ośmiu kolejkach Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec uplasowało się na 14. miejscu w tabeli z siedmioma punktami na koncie. W obecnym sezonie piłkarze Krzysztofa Dębka wygrali zaledwie dwa spotkania, jedno zremisowali oraz ponieśli pięć porażek. Zgodnie z terminarzem kolejny mecz zaplanowany jest na 25 października z Arką Gdynia. 

Więcej o: