ŁKS pokonał Widzew w derbach Łodzi i został nowym liderem I ligi!

Widzew przegrał na własnym stadionie z ŁKS-em w derbach Łodzi 0:2. Goście zostali nowym liderem I ligi.

Derby Łodzi powróciły po trzech latach. 17 maja 2017 roku, gdy obie drużyny grały jeszcze w III lidze, padł wynik 0:0. Przed środowym spotkaniem w lepszych nastrojach byli piłkarze ŁKS-u. Po dwóch kolejkach nowego sezonu byli wiceliderami I ligi. Widzew z kolei zaliczył dwie porażki i zajmował ostatnie miejsce w tabeli.

Błąd obrony Widzewa

Gospodarze zaczęli z dużym animuszem. Brakowało im jednak groźniejszych sytuacji, a w 16. minucie stracili gola. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Pirulo bramkę zdobył Rozwandowicz. Piłkarz ŁKS-u wykorzystał fakt, że był zupełnie bez krycia w środku pola karnego Widzewa. Po stracie gola gospodarze próbowali odpowiedzieć. W 31. minucie mieli świetną szansę, ale Dąbrowski w ostatniej chwili wybił piłkę, przez co Czubak nie oddał strzału. Do przerwy ŁKS prowadził na stadionie Widzewa 1:0.

ŁKS liderem

W drugiej połowie Widzew stworzył sobie kilka groźnych sytuacji. Dwa razy strzał Robaka obronił Malarz. ŁKS atakował rzadko, ale jak już to zrobił, to skutecznie. W 64. minucie Klimczak wykończył szybką kontrę gości i podwyższył na 2:0. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ŁKS-u, który został nowym liderem I ligi. Widzew jest ostatni w tabeli.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl