Kapitalne mecze Arki Gdynia i ŁKS-u Łódź po spadku z Ekstraklasy! Rywale rozgromieni

W piątek rozegrane zostały pierwsze dwa mecze inaugurujące rozgrywki 1. ligi. Arka Gdynia oraz ŁKS Łódź, które spadły z Ekstraklasy w poprzednim sezonie, rozgromiły odpowiednio GKS Jastrzębie i Odrę Opole 4:0.
Zobacz wideo "Bayern przygotowuje się na finał 2023 i Lewandowski do tego finału dotrwa"

Arka najpierw rozniosła Górnik Polkowice 5:0 w 1/32 Pucharu Polski, a teraz równie efektownie rozpoczęła zmagania w walce o powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. W Wodzisławiu Ślaskim (mecz nie mógł się odbyć na stadionie Jastrzębia ze względu trwający na nim montaż podgrzewanej murawy) gdynianie gładko rozprawili się z GKS-em po golach nowych nabytków - Juliusz Letniowski trafił do siatki dwukrotnie (w Pucharze Polski również zdobył dwie bramki), a Kamil Mazek i Szymon Drewniak dołożyli po jednym golu.

W Opolu również byliśmy świadkami jednostronnego widowiska. Gospodarze oddali na bramkę ŁKS-u tylko dwa celne strzały przez cały mecz. Bramki dla łodzian zdobyli Michał Trąbka, Samuel Corral, Pirulo i Łukasz Sekulski.

Trzeci spadkowicz z Ekstraklasy, Korona Kielce, swoje spotkanie w ramach 1. kolejki rozegra w niedzielę. Kielczanie na wyjeździe zmierzą się z Chrobrym Głogów.

Więcej o: