Piąty polski klub z koronawirusem. "Izolacja w trybie natychmiastowym"

Kolejny przypadek koronawirusa w polskich klubach. Po Wiśle Płock, Lechii Gdańsk, Legii Warszawa, Pogoni Szczecin, podejrzenie padło na Sandecję Nowy Sącz.

Z powodu koronawirusa PZPN odwołał niedzielny Superpuchar Polski między Legią i Cracovią. Wszystko przez to, że mistrzowie Polski przeoczyli jeden pozytywny wynik testów. We wtorek rano o pozytywnym wyniku badań poinformowała Pogoń Szczecin.

Zobacz wideo Awansowali do ekstraklasy. I co dalej? [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Kilka godzin później podobny komunikat wydała pierwszoligowa Sandecja Nowy Sącz. "W związku z podejrzeniem zakażenia wirusem COVID19 jednego z zawodników, Zarząd klubu MKS Sandecja informuje, że sparing z drużyną Hutnika Kraków został odwołany. Dodatkowo kadra zawodnicza oraz sztab trenerski zostali poddani izolacji w trybie natychmiastowym" - czytamy w oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu.

Na razie nie wiadomo, jak zaistniała sytuacja wpłynie na kalendarz Sandecji Nowy Sącz. W piątek pierwszoligowiec miał zagrać z Rakowem Częstochowa w Pucharze Polski. Dwa tygodnie później zaplanowany jest mecz pierwszej kolejki pierwszej ligi, w którym Sandecja zagra na wyjeździe z Miedzią Legnica.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: