Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Widzew Łódź w przebudowie. Pięciu piłkarzy odeszło z klubu

Widzew Łódź przebudowuje zespół po awansie do I ligi. Z drużyną rozstało się pięciu piłkarzy, a przyszłość trzech kolejnych jest niepewna.

W ostatnich dniach sporo dzieje się w Widzewie Łódź. Zespół zapewnił sobie w końcu awans do I ligi. Zwolnił także trenera Marcina Kaczmarka, a jego miejsce zajął Enkeleid Dobi, Albańczyk, który od lat mieszka w Polsce. Teraz Widzew poinformował, że rozstał się z czterema zawodnikami, którym z końcem lipca wygasają umowy oraz jednym, który wraca z wypożyczenia do swojego klubu. - W przyszłym sezonie barw Widzewa nie będą dalej reprezentować: Patryk Wolański, Łukasz Turzyniecki, Christoper Mandiangu i Hubert Wołąkiewicz oraz Kornel Kordas, który po skończeniu wypożyczenia wrócił do Korony Kielce - czytamy na oficjalnej stronie Widzewa.

Zobacz wideo Były napastnik Widzewa pokonał koronwirusa. "Ból w klatce piersiowej był straszny"

Widzew w przebudowie 

Wolański grał w Widzewie z przerwami od 2011 roku. Turzyniecki do Łodzi trafił półtora roku temu. Przez rok bronili barw Widzewa Mandiangu i Kordas. Wołączkiewicz trafił z kolei do Łodzi zimą, gdy miał za zadanie zastąpić kontuzjowanego Krystiana Nowaka.

Nie wiadomo, co z przyszłością Daniela Mąki, któremu w piątek również skończyła się umowa. Trener Dobi chce mu się przyjrzeć na treningach przed kolejnym sezonem. Podobny los spotka Przemysława Banaszka i Michaela Ameyawa, którzy w ostatnim sezonie występowali na wypożyczeniach.

Przeczytaj też: