Miedź Legnica zaprezentowała nowego trenera. Poprzedni pracował w klubie tylko miesiąc

Jarosław Skrobacz nowym trenerem Miedzi Legnica. Były szkoleniowiec GKS-u Jastrzębie zastąpi na stanowisku Ireneusza Kościelniaka.

Walka Miedzi Legnica o awans do ekstraklasy zakończyła się niepowodzeniem. Pierwszoligowiec wywalczył prawo do gry w barażach, ale przegrał z Radomiakiem Radom 1:3. W środę zarząd klubu z województwa dolnośląskiego podjął decyzję, że nie będzie kontynuował współpracy z trenerem Ireneuszem Kościelniakiem.

Zobacz wideo Awansowali do ekstraklasy. I co dalej? [SEKCJA PIŁKARSKA #56]

Kościelniak pracował w Miedzi niewiele ponad miesiąc. 46-letni szkoleniowiec został zatrudniony 22 czerwca. Poprowadził zespół w ośmiu meczach (3 wygrane, 3 porażki i 2 remisy).

Skrobacz trenerem Miedzi

W czwartek pierwszoligowiec poinformował, że jego nowym trenerem będzie Jarosław Skrobacz. 52-latek pracował ostatnio w GKS-ie Jastrzębie. Z Miedzią związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

- Pierwsza liga to bardzo wymagające rozgrywki, a nowy sezon zapowiada się na bardzo trudny i emocjonujący. Dlatego szukaliśmy trenera doświadczonego, który doskonale zna realia tego poziomu rozgrywek, a jednocześnie będzie miał długofalową wizję pracy. Zespoły prowadzone przez trenera Skrobacza grają ofensywnie, agresywnie, z charakterem i są bardzo dobrze zorganizowane. Jesienią dwukrotnie – w Pucharze Polski i w 1 lidze – mieliśmy bardzo ciężką przeprawę z Jastrzębiem. Właściwie oba mecze mogliśmy przegrać. Cieszę się, że trener Skrobacz dołączył do Miedzi. Nie postawiłem mu konkretnego celu sportowego, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest teraz gruntowna przebudowa i odmłodzenie zespołu. Zobaczymy, jak przebiega ten proces i nasze plany sprecyzujemy z czasem. Tego czasu do startu rozgrywek jest mało, ale trener Skrobacz ma świetne rozeznanie na rynku i konkretny pomysł na drużynę. Już rozpoczęliśmy rozmowy z zawodnikami, których chce pozyskać. Liczymy też na to, że trener przyjrzy się młodym zawodnikom z Akademii, bo lubi i nie boi się pracować z młodymi – powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

- Po długiej pracy w Jastrzębiu bardzo ważnym czynnikiem było dla mnie, by w nowym klubie móc skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Miedź organizacyjnie gwarantuje taki komfort pracy. Przed podpisaniem umowy zasięgnąłem zdania kilku trenerów, którzy pracowali tu przede mną i były to bardzo pozytywne opinie. Nie pozostaje mi nic innego jak odwdzięczyć się za te doskonałe warunki i spełniać marzenia kibiców Miedzi – mówi Jarosław Skrobacz. Jakiej Miedzi mogą się spodziewać kibice pod jego wodzą? – Lubię grać ofensywnie, odważnie, bo uważam, że po to gramy w piłkę, żeby strzelać bramki i dawać radość kibicom. Jeśli remisujemy, to wolę 2:2 i duże emocje niż nudne 0:0 - dodał Skrobacz.

Czytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .

Więcej o: