Oficjalnie: Widzew Łódź zaprezentował nowego trenera! "Przekonał nas filozofią"

Enkeleid Dobi został oficjalnie zaprezentowany jako nowy trener I-ligowego Widzewa Łódź. Albańczyk, mieszkający od lat w Polsce, zastąpi tym samym zwolnionego w poniedziałek Marcina Kaczmarka.

Widzew Łódź poinformował oficjalnie, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Enkeleid Dobi - Albańczyk, który od lat mieszka w Polsce. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Kaczmarka, który po wywalczeniu awansu z drużyną do I ligi, został w poniedziałek zwolniony przez zarząd klubu. Jeszcze we wtorek wydawało się, że trenerem Widzewa zostanie Walter Pandiani, jednak w środę z tej decyzji wycofała się prezes Martyna Pajączek.

Zobacz wideo "Wielu trenerów będzie się bało przyjść do Widzewa"

Enkeleid Dobi to 45-letni były ofensywny pomocnik, grający także na pozycji napastnika. W przeszłości występował na polskich boiskach m.in. w barwach Zagłębia Lubin, Górnika Zabrze i Miedzi Legnica. Sześciokrotnie wystąpił także w reprezentacji Albanii. Od stycznia 2017 roku był trenerem II-ligowego Górnika Polkowice, z którym ostatni sezon zakończył na 11. pozycji.

- Trener Dobi przekonał nas nie tylko umiejętnościami, ale też swoją piłkarską filozofią, sposobem bycia i entuzjazmem. Właśnie takiej energii potrzeba nam, żeby budować zespół, który będzie w stanie w niedalekiej przyszłości powalczyć o wyższe cele. Bardzo podobała nam się otwarta i ofensywna gra prowadzonego przez niego ostatnio Górnika, nie tylko w pamiętnym meczu przeciwko naszej drużynie. Liczymy, że od nowego sezonu taki właśnie będzie Widzew Dobiego - powiedziała prezes klubu, Martyna Pajączek, cytowana przez oficjalną stronę internetową.

- Zdaję sobie sprawę z szansy, jaką otrzymałem w Łodzi. Bardzo za nią dziękuję i zapewniam, że dam w siebie wszystko, żeby fani Widzewa mogli być ze swojej drużyny dumni. Trafiłem do wspaniałego klubu ze wspaniałymi kibicami, piękną historią i świetlaną przyszłością. Cieszę się, że mogę tu być i brać udział w tym wyjątkowym projekcie. Dobrze znam zespół, który musiałem bacznie obserwować w sezonie jako ligowego rywala. Myślę, że będę w stanie pomóc mu wydobyć pełnię potencjału - przyznał Enkeleid Dobi.

W poniedziałek, pomimo wywalczenia awansu do I ligi, zwolniony został Marcin Kaczmarek. Cel, jakim był awans do wyższej klasy rozgrywkowej, został zrealizowany, ale rezultaty poszczególnych meczów i dyspozycja sportowa drużyny w minionych tygodniach znacznie odbiegały od oczekiwań, dlatego zarząd podjął decyzję o zakończeniu współpracy z trenerem - poinformowano w poniedziałek w komunikacie opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej klubu.

Przeczytaj także:

Więcej o: