Klub z I ligi rozstaje się z trenerem po zaledwie 37 dniach. Jest oficjalny komunikat

Kontrakt trenera Miedzi Legnica Ireneusza Kościelniaka, który obowiązuje do końca lipca, nie zostanie przedłużony - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.

Walka Miedzi Legnica o awans do ekstraklasy zakończyła się niepowodzeniem. Pierwszoligowiec wywalczył prawo do gry w barażach, ale przegrał z Radomiakiem Radom 1:3. Zarząd zespołu z województwa dolnośląskiego podjął decyzję, że nie będzie kontynuował współpracy na stanowisku trenera z Ireneuszem Kościelniakiem.

Zobacz wideo Lech może sprowadzić kolejnego piłkarza. "Lech powinien mieć trzeciego napastnika"

Miedź Legnica żegna się z trenerem Kościelniakiem. "Trzymamy kciuki za pana dalszy rozwój"

Klub przekazał tę informację za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. - Trenerze, dziękujemy za pracę dla Miedzi i życzymy powodzenia w dalszej karierze! Trzymamy kciuki za pana dalszy rozwój! - brzmi komunikat wystosowany przez klub na Twitterze.

- Dziękuję za współpracę i dużo pozytywnych, sportowych emocji. Chcę szczególnie podziękować osobom, z którymi współpracowałem w klubie, wszystkim zawodnikom oraz kibicom Miedzi. Hej Miedź! – powiedział Kościelniak, cytowany przez oficjalny portal zespołu z Legnicy.

Irenuesz Kościelniak wytrwał zaledwie trochę ponad miesiąc na stanowisku zespołu z województwa śląskiego. 46-letni szkoleniowiec został zatrudniony 22 czerwca. Poprowadził zespół w ośmiu meczach (3 wygrane, 3 porażki i 2 remisy).

Przeczytaj także:

Więcej o: