Znamy skład finału barażów o Ekstraklasę! Zadecydował jeden gol

Warta Poznań o krok od awansu do ekstraklasy! Drużyna ze stolicy Wielkopolski pokonała we wtorek Termalicę Brut-Bet Nieciecza 1:0 i w piątek zagra w finale barażu z Radomiakiem Radom.

Spotkanie rozgrywane w Grodzisku Wielkopolskim w pierwszej połowie nie przyniosło bramek, choć nie brakowało emocji. Tuż po rozpoczęciu gry Mariusz Rybicki trafił w słupek, a w odpowiedzi aż trzech piłkarzy Termaliki stanęło przed szansą na strzelenie gola. Strzał Piotra Wlazło został zablokowany, piłka po uderzeniu Mateusza Grzybka trafiła w poprzeczkę, a strzał Patrika Misaka również zablokowali obrońcy gospodarzy.

Do przerwy było 0:0 i dopiero w drugiej połowie kibice doczekali się trafienia. Tylko jednego, ale szczęśliwego dla gospodarzy tego meczu. W 61. minucie bramkarza gości Tomasza Loskę pokonał napastnik Warty, Michał Jakóbowski. Sędzia przez dłuższą chwilę sprawdzał za pomocą systemu widewyeryfikacji, czy Jakóbowski nie był na pozycji spalonej, ale ostatecznie uznał bramkę.

Termalica nie potrafi odpowiedzieć na tego gola. Groźny strzał Grzybka w 80. minucie został zablokowany. Warta dowiozła skromne zwycięstwo 1:0 do końcowego gwizdka sędziego. Z powodu przerwy spowodowanej korzystaniem przez arbitra z wideoweryfikacji, do drugiej połowy doliczono aż siedem minut.

Kto awansuje do ekstraklasy?

Po tym zwycięstwie ekipa z Poznania awansowała do finału barażu o awans do ekstraklasy. W decydującym meczu zaplanowanym na piątek 31 lipca na godzinę 17:40 Warta zmierzy się z Radomiakiem Radiom, który w pierwszym spotkaniu półfinałowym pokonał Miedź Legnica 3:1. Bezpośredni awans do ekstraklasy wywalczyły drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała i Stali Mielec.