Jest pierwszy finalista baraży o I ligę! Zdecydowały karne, aż osiem serii

Resovia Rzeszów bliżej pierwszej ligi. We wtorek zespół Szymona Grabowskiego po rzutach karnych pokonał Bytovię Bytów w półfinale baraży o awans.

Po 90 minutach meczu w Bytowie bramek nie było. Największe emocje zaczęły się w dogrywce. Najpierw, w 94. minucie, drugą żółtą kartkę zobaczył Haris Memic, który osłabił Bytovię Bytów. Chwilę później goście prowadzili 1:0, bo gola z rzutu karnego strzelił Kamil Radulj.

Kiedy wydawało się, że Resovia jest o krok od awansu do meczu decydującego o awansie do pierwszej ligi, gospodarze wyrównali. W 107. minucie bramkę dla Bytovii zdobył Daniel Feruga, który popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego.

O losach meczu zdecydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali piłkarze Resovii, którzy wygrali 7:6, a do rozstrzygnięcia potrzeba było aż ośmiu serii. U gospodarzy spudłowali Michael Ameyaw oraz Adrian Kwiatkowski, u gości Radulj, który poślizgnął się przy oddawaniu strzału.

Resovia w decydującym meczu zagra ze zwycięzcą wieczornego spotkania GKS Katowice - Stal Rzeszów. Finał w piątek o godzinie 17:30.