Zmiana trenera w I lidze po sezonie. Ambitne myśli o Ekstraklasie. "Spełnia kryteria"

Artur Derbin został nowym trenerem GKS-u Tychy. Pierwszoligowa drużyna zmieniła szkoleniowca dzień po zakończonym sezonie. - Szukaliśmy trenera, dla którego sukces w postaci awansu z naszym klubem może okazać się przełomowym momentem kariery - ocenił prezes GKS-u, Leszek Bartnicki.

Zespół od początku wiosny prowadził Ryszard Komornicki, a jego obowiązki po rezygnacji szkoleniowca na początku lipca przejęli asystenci - Tomasz Horwat i Jarosław Zadylak. Teraz przejmie go Derbin, o którego przyjściu do klubu mówiło się już nieco dłużej. Praktycznie od momentu, gdy odszedł z GKS-u Bełchatów. Kontrakt, który podpisał z klubem, ma obowiązywać do końca czerwca 2021 roku i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok. 

Zobacz wideo Serie A. Napoli - Sassuolo 2:0. Skrót meczu [ELEVEN SPORTS]

Artur Derbin trenerem GKS-u Tychy. Zmiana trenera po zakończonym sezonie I ligi

- Szukaliśmy młodego, ambitnego trenera, dla którego sukces w postaci awansu z GKS Tychy może się stać przełomowym momentem kariery. Istotna była również znajomość realiów pierwszej ligi. Artur Derbin spełnia te kryteria. Z uwagą przyglądałem się jego pracy w Sosnowcu, Chojnicach i Bełchatowie. Stara się ciągle rozwijać, korzysta z nowinek technologicznych, pogłębia wiedzę przy okazji wizyt w zagranicznych klubach - powiedział prezes GKS-u Tychy, Leszek Bartnicki cytowany w komunikacie klubu

Derbin poza GKS-em Bełchatów przed przyjściem do Tychów prowadził m.in. Zagłębie Sosnowiec i Chojniczankę Chojnice. GKS Tychy zakończył sezon I ligi na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 47 punktów. Do miejsca dającego baraże o ekstraklasę stracił trzy punkty. 

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.