Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marcin Robak bardzo szczerze skomentował awans Widzewa Łódź do I ligi. "Inni nam pomogli"

- Może styl nie był najlepszy - przyznał szczerze Marcin Robak, komentując awans Widzewa Łódź do I ligi.

Wydawało się, że upragniony awans Widzewa Łódź na zaplecze ekstraklasy będzie świętem, ale stało się zupełnie inaczej. Ekipa Marcina Kaczmarka w decydującym meczu przegrała 0:1 ze Zniczem Pruszków, a awans dała jej tylko wpadka GKS-u Katowice, który zremisował 1:1 z Resovią (oba zespoły miały tyle samo punktów, ale to Widzew zajął drugie miejsce). Łódzka ekipa była niekwestionowanym faworytem do awansu, ale skomplikowała sobie sytuację w końcówce sezonu, wygrywając zaledwie jedno z sześciu spotkań. Mimo awansu niezadowoleni kibole wbiegli na murawę i uderzyli jednego z zawodników >>

Zobacz wideo "Mam nadzieję, że za pięć lat Wieczysta będzie w ekstraklasie" [REPORTAŻ]

Niezadowolony ze stylu awansu jest Marcin Robak. Gwiazda Widzewa i drugi najlepszy strzelec ligi (21 goli) powiedział:

- Przegrywamy ważne spotkanie, a mimo to awansowaliśmy do I ligi. Na pewno nie tak to sobie wyobrażaliśmy, ale ja się cieszę przede wszystkim z tego, że mimo porażki jesteśmy w I lidze. Wykonaliśmy zadanie, które było przed nami postawione. Może styl nie był najlepszy, nie dominowaliśmy przez całe rozgrywki, męczyliśmy się do ostatniego spotkania, a to inne drużyny nam pomogły w tym, że jesteśmy w I lidze - powiedział Robak cytowany przez portal widzewtomy.net.

"Widzew jest w I lidze. Tego nikt mu nie zabierze"

Trener Marcin Kaczmarek zwrócił uwagę na to, że Widzew bardzo mocno przeważał przez całe spotkanie, ale nie był w stanie sforsować obrony Znicza. - Nie zmienia to faktu, że nie w ten sposób chcieliśmy awansować do I ligi. Jest mi bardzo przykro, że nie potrafiliśmy wygrać meczu i uradować naszych kibiców, natomiast Widzew zrealizował cel, którym był awans do I ligi. Widzew jest w I lidze. Tego nikt mu nie zabierze.

II ligę wygrał Górnik Łęczna, który miał 63 pkt - o cztery więcej od Widzewa. GKS Katowice (59 pkt) zagra w barażach o awans z Bytovią Bytów (52 pkt), Resovią (52 pkt) i Stalą Rzeszów (51 pkt). Do I ligi awansuje tylko jedna drużyna z tego grona. 

"Ten zespół jest tak słaby, że głowa boli"

Legenda Widzewa, Mirosław Tłokiński, ostro wypowiedział się w mediach społecznościowych o awansie łodzian do I ligi. - Ludziom bez charakteru nie kibicuję - napisał >>

Więcej o: