Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Robili wszystko, by nie awansować, ale im się nie udało! Widzew przegrywa i jest w I lidze!

Górnik Łęczna i Widzew Łódź awansowały do I ligi! Górnik w ostatniej kolejce pokonał 2:0 Legionovię, natomiast Widzew przegrał ze Zniczem Pruszków (0:1). Łódzki klub utrzymał pozycję dającą awans dzięki temu, że GKS Katowice nie zdołał pokonać Resovii. Jego awans traktować trzeba jako cud, patrząc na to, jak prezentował się w ostatnich tygodniach.

Aron Stasiak i Paweł Wojciechowski strzelili gole dla Górnika Łęczna w sobotnim meczu z Legionovią. Bramki zdobyte przez nich na początku drugiej połowy spotkania (49. i 66. minuta) dały drużynie Kamila Kieresia zwycięstwo, które sprawiło, że Górnik wygrał II ligę i zapewnił sobie awans na zaplecze Ekstraklasy.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Zwycięska porażka Widzewa. Łodzianie z awansem do I ligi

Do I ligi awans zapewnił sobie także Widzew Łódź. Choć nie zapewnił go sobie sam, bo pomogli mu rywale. Piłkarze Marcina Kaczmarka w ostatniej kolejce II ligi przegrali bowiem 0:1 ze Zniczem Pruszków, ale goniący ich w tabeli gracze GKS-u Katowice swojego sobotniego meczu także nie zdołali wygrać - zremisowali 1:1 z Resovią Reszów.

Patrząc na formę Widzewa, wywalczenie przez niego bezpośredniego awansu do I ligi można nazwać cudem. Łodzianie w ostatnich sześciu spotkaniach sezonu grali tak, że można było odnieść wrażenie, iż nie chcą awansować - wygrali tylko raz. Poza tym zaliczyli trzy porażki i dwa remisy, ale dzięki nieporadności rywali, zdołali utrzymać 2. pozycję w tabeli.

II liga zakończona. Znamy wszystkie rozstrzygnięcia

Pozostałe spotkania wyłoniły także kluby, które zagrają w barażach o awans do I ligi. W nich zmierzą się wspomniany GKS Katowice, który rozgrywki zakończył na 3. miejscu, Bytovia Bytów (4. miejsce), Resovia Rzeszów (5. miejsce) i Stal Rzeszów (6. miejsce).

Do III ligi spadła Stal Stalowa Wola, która ostatni mecz sezonu przegrała 0:3 (wygrana dawała jej utrzymanie). Poza nią z II ligą pożegnały się drużyny Elany Toruń, Legionovii i Gryfa Wejherowo.

Przeczytaj także: